top of page
2023.PNG

Çfarë thanë pjesëmarrësit në Seminarin "2017 Viti i Fitoreve"

Cfare ndodhi ne Seminarin e 21 Janarit eshte dicka qe kurre me pare nuk ka ndodhur. Ne ju derguam emaile te gjithe te regjistruarve qe te vijne nga ora 9 sepse seminari fillon ne ora 10 nese duan te sigurojne vendet e tyre, dhe vendet ishin kush vjen i pari ulet i pari. Por mendja ime nuk e imagjinoi se kur te shkoj une ne salle salla do te ishte mbushur me njerez te suksesit sepse ne cdo seminar qe ka ndodhur me pare njerezit vinin me vonese. Une u befasova dhe u gezova njekohesisht shume sepse kjo eshte enderra ime dhe ajo po realizohet me shume njerez duan te fokusohen ne veten e tyre sepse jane lodhur me nga kjo shoqeri e helmuar me lajme negative. Eshte pergjegjesi dhe njekohesisht lumturi te shohish se si ndryshojne jeterat e individeve. Sa nga ato ishin te gatshem dhe kishin shume vullnet qe te drejtojne mendimet e tyre duke drejtuar keshtu jeten e tyre. Ata qe u treguan me te gatshem per mesim dhe ndryshim i kaluan testimet qe ju dha Jojan Hendriks dhe ata fituan antaresimin ne nivelin 3 falas, nga ky seminari 14 persona fituan antaresimin ne niveli 3 qe ishte dhurate nga Jojan dhe une, 8 e fituan antaresimin falas duke falenderuar zemergjeresine e Rabije Dobreva dhe te gjithe qe ishin aty kure me nuk do te jene te njejte! Jam mirenjohese, falenderuese dhe shume vleresuese per miresine, dashurine dhe vullnetin e te gjithe pjesmaresve. Iam Power eshte nje revolucion qe largon boten nga eresira. Pershendetje, Mimoza Ishte pershtypje e mrekullueshme, ndjenje aq e mire sa nuk mund ta pershkruaj. Jam i lumtur qe kam kaq shum njerez pozitiv, te dashur dhe me besim ne vete rreth meje. Kam kaluar nje kohe te mrekullueshme me ju ne seminar, jeta ime po ndryshon qdo dit e me shum. Me padurim po e pres seminarin e ardhshem. Ju falenderoj perzemersisht ty Mimoza,Jojan,Tineken ,Avniun dhe te gjithe te tjereve! endridkrasniqi@gmail.com endridkrasniqi@gmail.com To Jojan, Please allow me to express my deepest appreciation to you for your enthusiastic work and to have transferred your pure energy to us. The seminar was a great success. Therefore please accept my sincerest gratitude for the superior work you have done. I am full of energy and I am utterly driven towards achieving my goals. We incurage you to always continue to give world your valuable controbution, as it is more than needed. It is our promise to you that as you have asked us to never give up on our dreams, and so it will be. You will see us reaching out peak of success in every aspect of our lifes. We look forward to see you again. Enjoy your way of giving love to the world. We'll meet is success. We send you so much love. We are FOR YOU. Warm regards, Albana Gashi - I am power member P.S. I now start every day with the song of Robie Williams - I love my life. --------------------------------------- Per Mimozen, Mimoza ti je e mrekullueshme! Ti po i jep botes shume, e vecanerisht neve si popull duke e pa shume te nevojshme. Vazhdo keshtu dhe shihi sukseset e tua tek ne. Eshte premtimi yne. Ne jemi per ty dhe jemi per njeri-tjetrin. Ne jemi anetare te zotuar. Shume dashuri per ty. Shihemi ne suksese. Perzemersisht, Albana Gashi Pershtypjet e mia për seminarin janë shumë te mira dhe të sukseshme, mendoj qe ky seminar ka bër qe jeta ime të merr kahje te kundert kom fjalen kahje me plot pozivitet,zgjohem ne mengjes me plot energji dhe vullnet,jam shume e lumtur qe mu dha mundesia te jem ne ket seminar...Ju Falenderoj shumë e dashura Mimiza që po na Motivon te jemi te lumtur dhe te suksesëshem Z,Jojan Hendriks për przantimin e shkelëqyeshem, Zonjen Rabie që na beri antarsimin ton falas në ket kompani gjikande, ju jam mirnjohës falenderus për te gjitha qfar po beni, të dua shume Mimoza Thaqi je nje femër me plot Vlera dhe pozivitet.. Me respekt Ardita Elshani Sent from my iPhone afrdita jakupi To Mimoza Thaçi Today at 4:08 PM Pershendetje Mimoza! Seminari ishte i mrekullueshem,salla e mbushur me plot njerez te mrekullueshem. NE 2017 kam vendosur te behem me e fuqishme dhe ti realizoj te gjitha deshirat e mia.Faliminderit qe po na i meson sekretet qe te behemi me te fuqishem dhe ti realizojme me shpejt deshirat tona! Mimoza Zylalaj To mimoza88@yahoo.com Today at 7:45 PM Pershendetje Mimoza seminari ishte gjeja me e bukur.me fantastike.Ishte motivues shume.Morem.shume energji pozitive.Na dha forc Fuqi.Vizjon per te ardhmen.Faleminderit Mimoza Taqi.Jojan. Antigona Sojeva To mimoza88@yahoo.com Today at 10:05 PM Pershendetje Fitimtare, ajo qka me la pershtypje nga ky seminar i jashtezakonshem eshte se me ka ndryshuar komplet menyren e perceptimit te gjerave ne jete. Mesova se njerezit mund te mbizoterojne gjithqka qe duan vetem me ane te dashurise, mesova gjithashtu se si duhet ta perdorim faljen ndaj atyre qe na kan lenduar dhe i kemi lenduar, mesova se si humanizmi dhe miresia shperblehen ne format me te papritshme, mesova se si bashkepunimi me njerez te nje mendjeje ben fuqi te pandalshme dhe te gjitha keto fale trajnereve tane te Arte Jojan Hendriks, Mimoza Thaqit dhe gjith ekipi i klubit I AM POWER... Me shumm dashuri Antigona <3 <3 noraaymeri6 To Mimoza Thaçi I. AM POWER Today at 9:55 PM Pershendetje... Ishte nje dite e mbushur me shume emocione dhe me te qeshura pafund me shume pozitivitet. Ishte hera e pare per mua qe morra pjese ne nje seminar te tille dhe kam kaluar shume shume mire kam bare qef pafund dhe kam shijuar shume momente te asaj dite, kam marre nje fryme ndryshe ate dite me shume pozitivitet dhe kam njohur njekohesisht shume njerez te rinje. Pjesa me e pelqyer e ketij seminari ishte qe u bera antare e Iam Power ishte nje eksperience shume e bukur qe do ta kujtoj gjithmone dhe qe do me jap mesim per mos te ngurruar asnjehere per gjerat qe dua ti bej. Ju faleminderit shume juve dhe Jojan per pozitivitetin qe na e sollet ate dite dhe qe na lumturuat me fjalet dhe aktivitetet e ndryshme. Ishte kenaqesi qe isha pjese e atij seminari... Ju faleminderit! celaj shukrije To Mimoza Thaçi Today at 12:23 AM Pershendetje e nderuara Mimoza! Ju jam shume falenderuese dhe mirenjohese juve Mimoza dhe Jojanit per kete seminar qe organizuat ne Prishtine. Kisha kenaqesine dhe jam shume e lumtur qe isha per here te pare pjesemarrese ne seminarin tuaj. Cdo gje me pelqeu, te gjitha teknikat per zhbllokime, te gjitha fjalimet, fjalet magjike te mrekullueshme, e tera energjia pozitive e stermbushur ne ate salle te bukur. Une vertete u ndjeva shume mire dhe vendosa t'i aplikoje ne jeten time duke shpresuar qe Viti 2017 te jete viti i fitoreve. Komplimente Mimoza nga ana ime live shendritshe edhe me shume! Vetem vazhdo te deshiroje suksese te pafundme ne kete drejtim,rrugetim te bukur te jetes. Ju lumte dhe Zoti ju bekofte! Me shume dashuri per ju Shukrije Celaj-Zubaku Dorant Hana To Mimoza Thaçi Pershendetje Seminari"2017-Viti i Fitoreve" ishte me te vertet i mrekullushem me shume energji pozitive. Cdo gje ishte shume e organizuar mire. Cfare me pelqeu me shume ? Mund ta veqoj argumentimin e procesit te frymarrrjes dhe mastermendjes. Poashtu dhe percaktimin e deshires. Une kam venndosur qe ne 2017 te "PLAY ALL" qe ta ndryshoj jeten time dhe ta bëj vitin 2017 vit te sukseshem per mua. Ju falenderoj shune qe me mundesuat antarsimin ne iampower falas. Faleminderit per kohen tuaj, Mimoza dhe Jojan ! Cdo te mire! Me rrespekt, Doranti ! Erijona Asllani To Mimoza Thaçi Today at 11:10 AM Fillimisht jam une ajo qe dua te ju falenderoje sepse fale seminarit 2017-ta ime do te jete viti me i mire dhe me i suksesshem.Zoti ju bekoft juve Mimoza dhe Johanin!!! Gjithcka qe perjetuam ne seminar me ka pelqyer sa ska, jam ndjer aq mire s'mund e pershkruaj dote... kur erdha ne shtepi isha e gjitha e mbushur energji, familja ime qeshte me mua,une beja teknikat e Johanin ndersa atyre ju dukeshin qmendurira..Kurre s'jam ndjer ashtu. Gjithe ato ore kane kaluar aq shpejt saqe ne momentin se e perfunduam ndjeja mall per seminarin. Jam shume shume e lumture!!!! Ju falenderoje perzemersisht shume!!! Fata Hyseni To Mimoza Thaçi Today at 1:01 PM Pershendetje, edhe per ju! Jam shume e lumtur qe ju takova, dhe kisha nje dite te plote me ju. Dite te tilla, uroj te perseriten sa me shpesh. Njeriu gjithmone do jete i varfer per dije, dhe per lumturi. E ne seminare te tilla, ti je i rrethuar me plot ngrohtesi, sheh edhe njerez si ti, njerez qe kane ambicie qofshin edhe nga persona qe nuk i perkasin moshes tende, kjo gje te ben pafundesisht te lumtur. Do doja tere jeten te jetoja ne nje mjedis te tille. Une duke ditur fuqine brenda meje edhe me heret, kam bere gjera dhe kam synuar te arrij cdo gje, qe tashme e kam marrur , por pa e ditur se edhe te tjeret e bejne. Pa e ditur se ka edhe njerez te tille si une. [Pa e ditur se ky eshte nje ligj. E kjo me jep mua fuqine qe te arrij te gjitha ato endrra te cilat une i kam brenda shpirtit tim, brenda mendjes sime, qe te jem e lire dhe te ju them tjereve "po eshte e mundur", duke mos patur frike sic kam pasur me heret. Faleminderit dhe faleminderit per kohen e cmuar tuajen, qe e ndani me ne. Une perher do i praktikoj te gjitha ato cka mesova, dhe do jem ne cdo seminar qe ju do te na i dhuroni neve. Ju perqafoj shume. Arblon Bojaj To mimoza88@yahoo.com Today at 2:13 PM Ende e kam ne mendje seminarin, kam shum pershtypje tmira, mka ndihmu jashtzakonisht shum me informacionet qe i kom marr, edhe mka ba me vendos qe viti 2017 per mu ma kan pernime vit i fitoreve, kom msu qe pa marr parasysh qka jam ngjendje me jep shum per me mrri andrren teme. Faleminderit shum prej jush, u jam mirnjohes. Dhe per qfardo nevoje qe kini per mu nlidhje me ndonje organizim apo diqka te ngjashme un Arblon bojaj jam i gatshëm, dhe isha kan shum i knaqur nese kisha mujt me ju ndihmu diqka pa marr parasysh qka. Edhe nje here faleminderit juve Mimoza dhe Jojanit, dhe krejt klubit lam power, dhe besoj shum ne ju. FALEMINDERIT. Me respekt: Arblon Bojaj Burbuqe Syla To Mimoza Thaçi Today at 5:40 PM Pershendetje e nderuar Jam shume e lumtur qe pata rastin te marr pjes ne nje seminar te till, por une isha vetem prej ores 10-14 me daten 21, ne ora 14 kur u be pauza me shuum keqardhje u largiva nga salla dhe nuk u ktheva me per disa shkaqje famuiljare. Mirpo per at kohe shume te shkurter une kam perjetu nje moment shum interesant edhe te papershkrueshem! Une jam nene e dy femijeve dhe mua kur me pyesin se cili eshte mom. me i lumtur i jetes, une pa u meduar e them ardhja e femijeve te mi ne kete bot, kur i kam pa per her te par engjujt e mi. Por tash e tutje ate pjese qe e perjetova ne seminar tek ju do e rendit ne vend te dyte, mua me ka len shume pershtypje pozitive pjesa ku une me nje mashkull te panjohur jemi kapur per dore dhe u shikuam ne sy, kurse me shum vemendje e ndegjova Jojan Henrik dhe bera ashtu si ai thoshte, dhe papritur ndodhi diqka e papershkrueshme, une pashe ne syt e ati djali veten time apo nje shpirt te paster nuk edi, dhe nuk edi si pata mundesi ta adhuroj at njeri te pnjohur aq shume dhe cdo mesazh qe ja dergova ai e kuptoi dhe njekohsisht po te njejtat ai mua mi dhuroi...! Cfare dua ta cek eshte se ne mbremje kam qen shum e emocionuar dhe kan qajt, nuk edi arsyen sakt por une mendoj qa ate dit e kam par se sa vlen nje shpirt i nje njeriu apo nuk di si ta pershkruaj. Shpresoj qe herave te tjera do te marr pjes ne Seminaret e ardhshme, kurse juve zonja Mimoza ju falenderoj nga zemra per gjithqka qe beni per ne je e mrekullueshme , une te percjell qe 1 vit ne fb dhe mendoj se kan mesuar shum nga ju, por mua me duhet akoma me shuum sepse kam disa gjera te rendesishme qe duhet ti zgjidh ne jeten time.Prej kur ju degjoj juve une arrita te largoj duhanin nga une, qe per mua ishte shume e veshtir ta bej ket hap, sepse e kam pir me shume se 15 vite dhe per mua eshte kjo shume e rendesishme. Une nuk e di konkret por mendoj qe ne nje far menyre me ndihmuat ju, sepse une kam provuar ne heret por nuk ia dola. Me dal nese e zgjata pak ;) Falemnderit dhe nje her e dashura Mimoza dhe njeashtu e falenderoj nga zemra Jojan Henrik per magjin e tij Bernard Gojani To Mimoza Thaçi Today at 6:26 PM Pershendetje Pershendetje faliminderit qe me derguat sms. Une dua tju tregoj qe nga fillim une kisha gjithqka shendetin familjen por mua me mungonte edhe diqka dhe fillova te kerkoja po te njerzit e tjer ishte thjesht te flisje kot kerkova ne internet per video motivuse qe te rrisja besimin ne vete por nje dit gjeta disa video ne youtube nga Mimoza Thaçi dhe qe nga ajo dit une gjeta shum gjera qe me mungonin dhe fillova duke ndegjuar shikuar statust ne fb dhe ishte sikur une fillova te jetoja dhe gjeta pun pastaj pun tjeter me sport dani jam edhe Sekretar ne shoqat te Uijvara e Mirushes per peshkim ne kumune e Klines dhe istogit dhe kaq shum kam fituar nga ju tani kam bere disa plane per bisnes dhe jam ne fillim per ta nisur dhe nje FALENDERIM shum SHUMMMM i MADH Mimoza Thaçi une tani gjdo dit djehem sikur kam arritur te gjitha kam nje besim te madh dhe jam shum mirnjohes pa fund une shum shpejt do te jem antar ne I am Power realisht une jam nje antar rreth 1 vit por tani shum shpejt edhe i regjistur dhe sa i perket Seminarit une besoja gjitha qe thonit ju per kur isha aty ishte edhe 10 her ma mir diqka ndryshe nga gjerat e tjera te gjith aty ishin aq te mir aq entuzist dhe une qe ne diten e par e kunfirmova qe une do kem dhe me shum Besim dhe Forc gjithmon ne menyren pozitiv bera gjerat qe nuk do ti kisha ber kurr ne ndonje vend tjeter gjithash Jojan the GREAT MAN ishte aq i mrekullushem se qe sdo ta harroj kurr tani une di qe kam shum per te punuar per veten dhe per te arrit shum dhe per te udhtuar shum me veten time reale jo i ndikuar nga te tjeret me falni qe shkrujta kaq shum ju jam mirnjohes gjith jeten dhe falimnderit falimderit shum shum do shimi perseri me falni per gabime ne shkrim une ju uroje gjitha te mirat dhe shum suksese ju dua shum gjithve dhe mos ndaloni asnjher ju jeni Super Hero flm shum Mimoza Thaçi E nderuar, Ju pershendes ,ju uroje qe gjithemone te jesh mire me te gjithe anetaret e familjes suaj dhe me gjere. Jeni nje femer qe meritoni shume falenderime ,jeni shume mirenjohese nga te gjithe pjesemarresit e Klubit IAM POWER,MBI TE GJITHA JENI VLERESUESE NGA TE GJITHE. Une prej seminarit e kendej ndi me shume energji pozitive ,me e lire , me shfaqen shume ndjenja te lumturise qe nuk kam fjale si ti pershkruaj. Çdo mendim qe me vjen ne mendje si nga e kaluara por edhe e tashmja perfundimi i atij mendimi perfundon me shprehje gazmore. Ne seminar jam ardhe e dobet nga ana shendetesore,por e munda veten dhe menzi pritsha momentin per me ardhe ne seminar. Jojan Hendriks nje njeri me tipare te veqanta. E falenderoj nga zemra perkushtimin e tij te treguar nga ana e tij klubit IAM POWER. Deshta te marr disa informata lidhur me floririn. Une jam e interesuar qe çdo muaj te ndaj perqindje te parave ne vleren e floririt. Te deshiroj sukses ne Amerike ne nivel VI GIN . Pas ardhjes nga seminnari me duhet te takohem me juve ne Tetove ,shume kam me bisedu ,interesi eshte i dyanshem ,andaj ju shkruaj ne viber. Ju falenderoj shume Mimoza Thaqi,Avni Thaqi, Jojan Hendriks,Tineke Hakvoort. Ju uroj sukses , suksesi eshte i pandalshem per ju ,ju jeni frymezim per ne ,ju na frymezoni per jete ,per sukses, dhe se shpejti shihemi ne sukses. Me respekt, Ganimete Kastrat Gazmend Gashi To Mimoza Thaçi Jan 25 at 10:45 PM Pershendetje, Mimoza ishte me të vertet seminar mbreslënës të pergëzoj per punën dhe angazhimin tuaj. -Inkuadri apo sistemi i ri ne mentalitetin po krijon prej njerzve të zakonshëm te jashtëzakonshëm. Faleminderit! Burbuqe Syla To Mimoza Thaçi Jan 25 at 5:40 PM Pershendetje e nderuar Jam shume e lumtur qe pata rastin te marr pjes ne nje seminar te till, por une isha vetem prej ores 10-14 me daten 21, ne ora 14 kur u be pauza me shuum keqardhje u largiva nga salla dhe nuk u ktheva me per disa shkaqje famuiljare. Mirpo per at kohe shume te shkurter une kam perjetu nje moment shum interesant edhe te papershkrueshem! Une jam nene e dy femijeve dhe mua kur me pyesin se cili eshte mom. me i lumtur i jetes, une pa u meduar e them ardhja e femijeve te mi ne kete bot, kur i kam pa per her te par engjujt e mi. Por tash e tutje ate pjese qe e perjetova ne seminar tek ju do e rendit ne vend te dyte, mua me ka len shume pershtypje pozitive pjesa ku une me nje mashkull te panjohur jemi kapur per dore dhe u shikuam ne sy, kurse me shum vemendje e ndegjova Jojan Henrik dhe bera ashtu si ai thoshte, dhe papritur ndodhi diqka e papershkrueshme, une pashe ne syt e ati djali veten time apo nje shpirt te paster nuk edi, dhe nuk edi si pata mundesi ta adhuroj at njeri te pnjohur aq shume dhe cdo mesazh qe ja dergova ai e kuptoi dhe njekohsisht po te njejtat ai mua mi dhuroi...! Cfare dua ta cek eshte se ne mbremje kam qen shum e emocionuar dhe kan qajt, nuk edi arsyen sakt por une mendoj qa ate dit e kam par se sa vlen nje shpirt i nje njeriu apo nuk di si ta pershkruaj. Shpresoj qe herave te tjera do te marr pjes ne Seminaret e ardhshme, kurse juve zonja Mimoza ju falenderoj nga zemra per gjithqka qe beni per ne je e mrekullueshme , une te percjell qe 1 vit ne fb dhe mendoj se kan mesuar shum nga ju, por mua me duhet akoma me shuum sepse kam disa gjera te rendesishme qe duhet ti zgjidh ne jeten time.Prej kur ju degjoj juve une arrita te largoj duhanin nga une, qe per mua ishte shume e veshtir ta bej ket hap, sepse e kam pir me shume se 15 vite dhe per mua eshte kjo shume e rendesishme. Une nuk e di konkret por mendoj qe ne nje far menyre me ndihmuat ju, sepse une kam provuar ne heret por nuk ia dola. Me dal nese e zgjata pak ;) Falemnderit dhe nje her e dashura Mimoza dhe njeashtu e falenderoj nga zemra Jojan Henrik per magjin e tij Beqa--- VeLiu To Mimoza Thaçi Today at 12:24 AM Pershendetje juve Une personalisht kam kalu shum shum mir ,kam vendos qe te punoj dhe me shum se sa kam punuar ,kam takur njerz te mir te sjellshem qe me kan perkrah dhe motivuar dhe me shum qe te punoj rruges drejt suksesit . Shpresoj qe seminari i ardhshem te jet sa ma shpejt qe eshte e mundur


34 views0 comments

Comentários


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page