top of page
2023.PNG

Ëndërra u bë Realitet në 3,4 dhe 5 qershor me I am Power

Pas përfundimit të seminarit ”Si të Manifestoni Ëndërrën tuaj ” ja sesi shprehen anëtarët dhe pjesëmarrësit disa ditë më pas.

  1. Pas tri dite Seminar.Kam nje Fuqi shumë te madhe, ndihem shum e qetë e lumtur.Po e shoh nje Igballe tjeter me te madhe duke kontrolluar veten time që mos te mbushem me gjera negative.Patjeter po perdor edhe Teknikën: Une jam e gatshme ta largoj te shkoj.Une e pranoj driten time.Me bene shume te Forte kur po i them vetes para pasqyres ti ke pergjegjesi  qind per qind te asaj çka ti krijon.Jeeeeeeeee Pozitivitet,Dashuri,Shendet,BESIM,Energji,Drite,Miresi.yesyesyes ju DUA.

Igballe Krasniqi-Kosova


13350495_10153489306311536_3476748829015938152_o
  1. Pershendetje! Uroj qe jeni shum mire.

Eksperjenca ime ne kete seminar ishte vertete e mrekullueshme, si kurrë me pare.

Me te vertete gjatë kohes se seminarit, kur mesonim ushtrime te reja  nga Tineke ishin disa momente mrekullie per mua, ndjehesha aq mire dhe e emocionuar gjatë vizualizimit te endrres time. Ishte diçka qe zemra ime e ka kerkuar. Ishte manifestimi im i mrekullushem qe me ben te ndjehem krenare qe kam manifestuar keso lloj njerëzish ne jeten time qe rrezatojnë dhe shperndajnë vetem drite dhe dashuri Tineke dhe Mimoza. Ishin momente qe s’do te doja te mbaronin kurre. Kerkoj falje qe kur isha  ne seminar nga emocionet nuk e tregova asnjehere live kete eksperience, se sa mirnjohese jam ndaj Tineke qe ka ardhur nga Holanda vetem per ne qe te na jap kaq shum fuqi.  Te dua shume shume dhe besoj qe ne te ardhmen do kemi perseri eksperienca dhe takime çdo here e me te mira.

Dhe mrekullia qe perjetova gjat lirimeve qe na i beri  Mimoza, sapo i perfunduam ato diten e dielë fillova te ndjehem ndryshe, disa frikësime e ndjeva qe u larguan nga une dhe ndjeja shume dashuri dhe e them me bindje momente qe dua ti perjetoj gjithmone. une jam shum e lumtur  mirnjohese dhe faleminderuse nga thellësia e zemres time, qe Mimoza me shume vullnet dhe dashuri na meson dhe ndihmon qe te ndryshojme dhe te krijojmë gjithqka qe duam. te dua shume shume Mimoza.

Edhe ty Erida te duaa shumme je e mrekullueshme ne çdo aspekt.

Me shum dashuri ju Faleminderoj dhe jam Mirnjohese nga zemra per gjithqka, çdo kush do te donte te ishte si ju, dhe afer jush, ju jeni mrekullija e jetes time dhe pergjigjja e lutjeve qe i kam drejtuar zotit.

Faleminderit shuuume

Antoneta Toplanaj-Kosova


13391500_10153489309391536_8829918587802309234_o
  1. Pershendetje : pershtypjet  si kalova une  ne  seminarin  me 4 dhe 5  Qeshor   dhe si   ndjehem tani.

Une  tani  ndjehem ne viberacione  me te  larta  ndjehem  shumë  pozitiv shumë  i fuqishem.

Pergjithsi  100% per jeten time ,  dhe une  kontrolloj mendimet   e mija,  fjalet e mia  dhe ndjenjat  e mia.

Premton  Shala –Kosova

  1. Pershendetje Power,

I kam treguar ate dite edhe Mimozes se para 7 viteve kur me fliste tezja nga Kroacia per nje klub te ngjashem une me vete thoja o zot sikur edhe tek ne te hapet nje klub i till dhe ja ku e gjeta klubin dhe me erdhi si dhuratë pas disa sfida qe me erdhen te gjitha pernjehere sa me thoja o zot cfare po behet keshtu, isha e lodhur shume dhe nje mengjes duke kerkuar ne youtube e gjeta Mimoza Thaqin “Nje video e cila do te zgjoj dicka brenda teje” pastaj gjeta EFT dhimbja emocioanle dhe e bera thash te provoj mbase me ndihmon dhe keshtu degjim pas degjimi une sot jam antare e I am Power ku do te gjej veten time tjeter….me pak fjale e kam kerkuar kete klub…..

Ne rradh te pare dua te theksoj dicka qe me ka bere shume pershtypje modestia e Mimozes dhe Avniut sidomos Mimoza qe i shikon te gjithe njelloj qe i perqafon dhe respekton kjo eshte per t’u admiruar.

Ate dite ne seminar e kuptova edhe me mire se sa shume bllokime kemi sa shume pune kemi me veten. Seminari ishte dicka e bukur e sinqert nje bote e vecant nje mbushje baterish….ne u kënaqem u inspiruam mora pergjigjen qe desha dhe nder shume keshilla qe morem ate dite me kanë mbetur ne mendje fjalet e  Mimozes “5 minuta ta mesosh tere jeten ta mjeshtrosh” kjo fjali sikur qetesoj dicka ne mua sepse nga deshira e madhe dhe nga entuziazmi mendoja se duhet me shpejtesi e kjo me beri te kuptoj me mire se duhet punuar shume. Pastaj eksperienca tjeter e bukur aty eshte se njoha shume njerëz te mire te cilët jane ashtu si jane vetem se jane ne I am Power vendi ku shpirti i te gjitheve mezi pret te shprehet sepse ndjen nje lloj sigurie dhe kjo eshte e bukura e klubit ajo ndjesia se te gjithe jane te mire ajo ndjesia se te gjithe te kuptojn ajo ndjesia se po te ndihmojn tamam qe tha dikush aty familja e dyte….permes ketyre seminareve po mesojm si te behemi prinder me te mire psh Mimoza tha nese une nuk shikoj TV femijet e mi duan duhet ti lejojmë sepse edhe ata duhet te mesojnë ne menyren e tyre por me e rendesishmja ketu mesohet qe mos tju imponojmë femijeve tanë dicka që duam ose nuk duam ne, jo qe nuk i kam ditur disa nga informacionet por ne seminare dhe ne I am Power une jam duke i vulosur dmth tani e di sigurt se keto informacionet rrjedhin nga burimet e se vertetes.

p.s: Kemi shume nevoj per kete edukim dhe Uroj shume qe te zgjerohet edhe me shume klubi qe te vetedijesohen njerzit me shume 🙂

Me respekt dhe dashuri,

Ajina Agovic Usha –Shqiperia


13346167_10153489309881536_4910336870145596614_o
  1. Ndersa sa I perket testimonialit , per mua mjafton te flas vetem diten e pare qe isha ne Tetove , e kisha vene qellim ditor qe ti rris vibracionet e mia , pr ate ndihesha me mire .E arrita ate diku ne gjysme te seminaarit ate dite, pastaj e rivendosa qe edhe me tej te rritem ne vibrime dhe prape ajo ndodhi .

                    Gjevdet  Tafilaj –Kosove

  1. Ishte seminar i pare dy ditor ku kaluam dy dite te paharrueshme per mua ishte nje seminar me rendesi te veçant sa i perket permbajtjes. I them i veçant pasi shum kisha pas nevojë te largoja shumë emocione negative qe i kam bart me vete. Gjat ushtrimeve ne seminar une e ndjeja pak me perpara ate qe u fol aty s’di si ato ngjyrat si qetësinë që më erdhi i ndija pak para se te flitej per ato. Kur bem ushtrimin e largimit te emocioneve negative ndjeja njefarë dridhje si me t’u zan rryma me hapej goja me rrjedhnin lotet kjo mu perserit disa herë. Por pastaj ndjeva njefarë çlirimi u ndjeva total i zhbllokuar hahaha. Ato afirmimet qe i lexonte Mimoza me dukeshin si fjalt e Zotit mu dukeshin si fjal te persosura. Tema per marrjen e pergjegjesisë ishte shum e rendesishme edhe pse disa har jam mundu ta arrij me ushtrimet qe i bam ajo mu duk fantastike dhe qe e pranova,ketë teknik se une te gjitha i kam kriju vet do ta perseris sa her qe ka nevojë. Kur e pash se u mbush salla Zemra mu ba mal e ndjeva se nje dit nuk do te na nxen edhe nje stadium futbolli. E Falenderoj Tineken se ajo u mundua shum dhe ishte çdoherë e gatshme dhe pervec punes qe bem festimi ne fund te dites ishte fantastik . E Falenderoj Mimozen qe na beri ket seminar shumë te mirë Zoti e Bekoftë E Fanderoj Avniun qe gjdoher na ben te ndihemi ambicioz Te Falenderoj ty Erida qe po shkelqen dhe po ben perkthime dhe punë pa pretesë. Çdo seminar qe vjen qe vjen me sjell me shum energji kalojm me bukur e ndjej veten si nje familje e madhe te gjith po kalojmë mir dhe po mesojm shum gjera te mira. E Falenderoj gjith Clubin IAM POWER per energjinë pozitive qe e posedojmë Zoti ju Bekoft te gjithve ju dua shummm.

Besnik Nuredini


13406980_10153489310901536_5363195995775542023_n
  1. Seminari me 3/4/5 Qershor ishte i mrekullueshem pertej çdo parashikimi imagjinare eshte e veshtirë te shpjegohet me fjale thjesht duhet perjetuar dhe te shijohet nga afer,u mbushem me plot energji pozitive ne mendje trup dhe shpirt, salla dhe hoteli nuk munden ta mbanin kete energji te madhe pozitive dhe prandaj e shprendam te te gjithe shqipetaret ane e mbane Botes.

Te gjitha qellimet qe i kam vendosur ne Univers gjate seminarit une e lejoj Zotin qe ato te mi sjell ne kohen, momentin dhe vendin e duhur.

Te gjitha gjerat jo te mira te cilat me kane ndodhur ne te kaluaren une i le te shkojne nje herë e pergjithmone sepse ato nuk me duhet më.

Dua ta falenderoj nga zemra motorrin, shpirtin dhe loqken e klubit tone Mimoza Thaqi  qe na solli keto ndjenja fantastike gjate ketij weekendi, po ashtu falenderim te veqant per Tineke Hakvoort e cila na beri te ndihemi shum mire me tekikat e saj dhe ne fund falenderoj Erida Pinderi per perkthimin dhe angazhimin e saj ne ngritjen dhe fuqizimin e klubit me te fuqishem ne Shqipetari IAM POWER   juuuuuhuuuuuuuu

WEEEEEEE AREEEEEEEEEEEEE POWWERRRRRRRRRRR

WEEEEEEEE ARREEEEEEEEEEEEEEE CHAMPIOONNNNNNNNNNNNN

WEEEEEEEEE CANNNNNNNNNNNNNNNN DOOOOOOO ITTTTTTTT

Mergim Krasniqi .

Testimoniali per seminarin:

Gjithmone mua me kan bere mire seminaret, me kan ndryshuar rrjedhen e mendimeve dhe me kan zgjuar ne nje shkalle me te madhe sese vetem kur lexoja apo degjoja audio… I just love to attend the semenars, because it’s the place where you can feel pure vibrations of energy which surrounds us all the time but we can not feel it in the way we do as in semenars. Since last semenar we had, i feel so empowered and fresh. I can almost do anything with ease and pleasure, i feel more patient while finishing tasks, while other are doing something or expressing their feelings. I do not involve my ego mind, i just wonder how good i feel doing this and feeling happy simultaneously. Also i feel more confidence, that i have the power and all what it takes to create my own life in the way i want,and that me and only me is responsible for doing that,and no one else! I’ve got that feeling that i will create the life of my dreams here,in this beautiful loving planet earth. I am so deeply thankful, that i have great teachers like Mimoza Thaqi ,Tineke Hakvoort and so on.. Tineke is just awesome and she is my angel also.. A great thank you also goes to Avni Thaqi, the strong man who encourages every soul he met. Erida Pinderi also did a great job translating and doing all these things needed to be done for the semenar. She has a great heart, i love her so much. I also feel very grateful for the new hand i shaked, new souls i met, who decided to take their life in their hands. In the end, i am grateful to me soul, to my higher self for bringing me where i am, supporting me and loving me without conditions. Recently, i feel so in love with myself and this is just how i want to remain . Love and light for all of you, and let’s we always remember that We Are Loved, We Are Lovable

Mimoza Muja- Kosova


13315588_10153489304251536_444863976947878529_n

Duke mbetur në energjinë e krijimit dhe realizimit të ëndërrave tona , ju themi se ju mund të jeni,keni dhe bëheni gjithçka që ju doni . E falenderojme CEON-n e grupit ,Mimoza Thaqi dhe Avni Thaqi për vizionin dhe diturinë që po na dhurojnë me punën e tyre të palodhur dhe jemi krenarë për kontributin e tyre të vazhdueshëm në shoqërinë Shqiptare.

iampowersuport@yahoo.com

13343134_10153489306586536_5456496296529246485_n
7 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page