top of page
2023.PNG

Aspak ska rendesi cfare shkruaj une, apo cfare thone njerezit e medhenj te filozofise se suksesit.

Aspak ska rendesi cfare shkruaj une, apo cfare thone njerezit e medhenj te filozofise se suksesit.

Ata kane programuar trurin tuaj qe kur ishit te vegjel, me perseritjen e mesimeve, degjim mesuesen qe idene se ka ne praktike ate qe ua meson, pastaj ju detyron te shkruani detyre klase, me shkrim 70000here me shume krijohen rruge nervore se sa me shtypje te tastatures.


Pastaj te njejtat ju detyron ti shkruani ne shtepi. Nese gabon te denon me note te ulet. Ti sguxon te gabosh, duhet te mesosh permendesh, te plotesish testimin apo hartimin apo te kopjosh fshehurazi, qe te vegjel te detyron te mesosh vjedhjen. Sepse te denon nese ti nuk di ate qe ajo te ka mesuar.


Ti keshtu mbyll cdo aftesi tende te lindur sepse tani je programuar te mos gabosh dhe te shperblehesh me asgje pos nje numer me te madh, kur gabon denohesh jo vetem nga mesuesit por edhe nga prinderit qe jane bashkepuntor te mesuesve.


Mesuesit jane shume te mire dhe ata skan cfare ti bejne sistemit qe eshte i tille edhe ata jane viktime e te njejtit sistem. Jeta do ritje gjithnje nese nuk ritemi vdesim.


Kur ka ndryshuar dicka ne arsim asnjehere cfare dtth kjo? Se arsimimi qe kur ka lindur ka vdekur...dhe vazhdon kete pajetesi kete cikel te njejte te trashegoj gjenerate pas gjenerate.


Shpresoj kjo te ndikoj te nje mendje e ndritur qe pranon ndryshimin dhe te ndryshoj nje popull duke ndryshuar sistemin e arsimimit.


Ashtu do te clirohemi nga roberia mentale.


Nëse nuk pret që dikush tjetër të bëjë këtë për ty bëju pjesë e Iam Power

Sot

dhe ndrysho çdo gjë në jetën tënde, familjen tënde bëje këtë për fëmijët.Me shumë përzemërsi

Mimoza Thaqi


152 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page