top of page
2023.PNG

Biografia e Trajneres Motivuese Jeta Berisha...lexo me shume duke klikuar linkun...

Jeta Berisha e lindur me 7 . Mars. 1966 në qytetin e Tiranes .


Shkollën e mesme, e kam kryer ne vitin 1980 - 1984 ne gjimnazin “ 50 Vjetori Pavarsise “ ne Tirane, Dega Rrobaqepesi - Tekstil Disajnere Modeliste .Ky profesion, ka qen pasioni im qe femije , dhe menjehere pas perfundimit te shkolles, kam punuar ne kete profesion ne biznesin tim privat . Ky profesion me ka shoqeruar gjate gjithe rrugetimit te jetes time .


Momentalisht jetoj dhe punoj ne Itali, si Asistente per moshat e 3-ta dhe krahas kesaj pune punoj Online si Konsulente ne Fushen e Turizmit per kompanin MWRLife . Gjithe rrugetimi i jetes time deri tani ka qene nje eksperience ne fusha te ndryshme, por ajo qe me ka sherbyer me shume ne zhvillimin tim personal, ka qene emigrimi ne shume vende te botes, ku une jam integruar me kultura te ndryshme, madje dhe jam perballur me sfiden e mesimit te gjuhes ne secilin shtet ku kam emigruar. Tani jam krenare per veten time, pasi zoteroj disa gjuhe te huaja si ... 1-Gjermanisht 2-Greqisht 3-Anglisht 4-Italisht.


Pasi nga IAM POWER kam mesuar gjerave te veshtira, te shikoj anen pozitive gjithckaje qe ka qene e veshtire ne jeten time, nuk e quaj me sfide por eksperience shume e bukur, qe me ka bere me te forte, e me ka pergatitur te vazhdoj me tej si nje kryefamiljare e denje per femijet e mi dhe nje gjyshe me zemer te madhe dhe shume pozitive per niperit e mi.


Pasioni im eshte eksperiencat e te kaluares time ti ndaj me ata njerez qe jane ne te njejten veshtiresi dhe keto eksperienca, te jene burim frymezimi per ata njerez, qe te ecin paralel me shoqerin, te ndaj me ta Formulat e Fuqishme te Akademise IAM POWER dhe frymen pozitive, qe buron nga keto mesime te mrekullueshme ne kete platforme. Dhe per kete jam shume mirnjohese dhe falenderuese themeluesve te kesaj Akademie dhe mentoreve te mi Mimoza & Avni Thaqi, te cilet u ben burimi i shperndarjes se frymes Pozitive dhe Zhvillimit Personal ne Trojet Shqiptare


Motoja ime eshte : Koha esht thesari me i cmuar. Shfrytezoje cdo sekond te saj ... !

Jeta ime eshte nje liber, per ta kuptuar duhet ta lexosh nga fillimi .Mos e gjyko nga kapitulli ne te cilin ndodhet tani ...!
Kualifikimet :

➢ 1984 - 1990 Kam punuar ne profesionin si Disajnere Modeliste ne biznesin tim privat ne

Shqiperi

➢ 1991 - 1994 Kam jetuar ne Gjermani dhe atje jam punesuar ne profesionin tim si Disajnere

Modeliste

➢ 1995 - 1998 Kam jetuar ne Greqi, ku jam punesuar po ne profesionin tim si Disajnere

Modeliste

➢ 1998 - 2004 Kam jetuar ne Shqiperi, ku perseri kam punuar ne profesionin tim ne biznesin tim privat dhe krahas kesaj pune kam punuar dhe si Agjente prane kompanise se

siguracioneve SIGAL .

➢ 2003 Jam Certifikuar per Gjuhen Gjermane dhe per Kompjuter Windows - Word - Excel nga “ QENDRA KULTURORE KATARI “

➢ 2004 Certifikohem per trajnimin ne kursin SEKRETARI nga Sherbimi Kombetar i punesimit

QFP

➢ 2004 Largohem nga Shqiperia drejte BRITANISE MADHE, ku aty kam qen nga 2004 - 2015 shume aktive, duke punuar 3 pune ne te njejten kohe.

1- Distributore e produktit HERBALIFE,

2-KASIERE ne Supermarketin MORISON

3-Estetiste

➢ 2015 Rikthehem ne Shqiperi

➢ 2015-2018 Certifikohem nga Drejtoria Rrajonale e Formimit profesional ESTETIKE

KOZMETIKE MANIKYR PEDIKYR PARUKERI

➢ 2017 Certifikohem nga kompania Amerikane HAND & NAILS HARMONY

➢ 2018 Certifikohem nga Akademia Masterclass Beautyestetic

➢ 2018 U largova nga Shqiperia drejt Italise, ku aktualisht punoj dhe jetoj ,

➢ 2019 U antarsova ne Klubin IAM POWER ku aktualisht jam ne nivelin IV

➢ 2021 Certifikohem TRAJNERE PER ZHVILLIMIN PERSONAL .

➢ 2021 Certifikohem per Strategji Menaxhim Biznes Eno Bajram


Trajnimet qe kam mar pjese ne IAM POWER:


➢ Dt. 3 Tetor 2020 Webinar online - Harmonia Familjare

➢ Dt. 22Nentor 2020 Webinar online - Dekurajimi eshte nje semundje. Si te kurohet

➢ Dt. 28 Nentor 2020 Webinar Online. - Si te largojme Mendimet Negative

➢ Dt. 11 Dhjetor 2020 Webinar online - Si te beni para si nje Trajner Motivues

➢ Dt. 28 Dhjetor 2020 Webinar online - Si te gjeneroni milionat .

➢ Dt. 5 Shkurt 2021 Certifikuar ne nivelin e I-re

➢ Dt. 25 Shkurt 2021 . Webinar online Sfida 21 Ditore te duash veten

➢ Dt. 6 Mars 2021. Trajnimi per Trajnere Motivuese.

➢ Dt. 9 Mars 2021 . Webinar online - Deklaroni Fuqin tuaj

➢ Dt. 16 Maj 2021 Certifikohem si Trajnere Motivuese

➢ Dt. 29 Qershor 2021 Certifikohem ne nivelin e II-te

➢ Dt. 24 Shtator 2021 Webinar online - Clirohu nga shqetsimet e parave pergjithmone.

➢ Dt. 2 Tetor 2021 Certifikohem ne nivelin e III-te

➢ Dt.24 Tetor 2021 Certifikohem per Trajnimin e Biznesit Nga IAM POWER .


291 views0 comments

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page