top of page
2023.PNG

Biografia e Trajneres Motivuese Merhide Jashari...lexo me shume duke klikuar linkun...

Une jam Merhide Jashari nga rethina e Tetoves me vendbanim ne Tetove.


Shkollen fillore e kam mbaruar ne fshat tek shkolla "Pashko Vasa" ne vitin 2000. Shkollen e mesme e mbarova ne vitin 2004 ne Tetove ne Gjimnazin "Kiril Pejcinovic".

Studimet i kam kryer ne Universitetin Shtetror te Tetoves, ku edhe jam diplomuar prof.e Sociologjise ne vitin 2012.


Une gjate studimeve isha e cregullt dhe vazhdimisht kam punuar pune te ndryshme neper kompani private te asaj kohe dhe kam pas eksperienca te bukura. Ketu do te theksoja se, ne vitin 2008 kam punuar 2 vite ne Fotokopjen universitare "Arpeba" qe aty kam njohur shume profesor dhe shume student te profesioneve te ndryshme,ku per mua ajo eksperienc ka qene me e bukura e asaj kohe.


Pas marteses ne vitin 2009 nje pjese te bukur te kohes i kushtova familjes time, derisa ne Maj te vitit 2016 une fillova te punoj ne Call Center ne Tetove, ku aty punova 2 vite dhe ishte eksperience e bukur e mire, pasi aty se pari here fillova te mesoj per ligjin e terheqejes.

Ne vitin 2019 kam punuar ne shkollen fillore "Pashko Vasa" ku kam ligjeru lenden "Kulture Qytetare" per 8 muaj.


Nga kjo eksperience kam mesuar, se si mendojn dhe si veprojn femijet e moshave 14 dhe 15 vjecare, ku kjo moshe ishte me delikatja qe femijet perballen.

Ne 3 mujorin e fundit te 2019, kam punuar ne nje market ketu ne qytet e nga ajo eksperience mesova shume njohuri per produktet ushqimore dhe produktet tjera ne pergjithesi.


Pastaj ne Janar te vitit 2020 deri ne Prill te 2021 kam punuar ne Call Center-in me te popullarizuar ne Tetove, aty si Tim Lider kam udhehequr grupin tim nga 12 agjent ku nga kjo eksperience kam qene shume e kenaqur, sepse kam pasur rastin ti trajnoj agjentet,ti motivoj ato rreth punes dhe jetes dhe gjithashtu ti ndihmoj ato gjate veshtirsive qe kishin ne cdo aspekt.

Une flas gjuhen Amtare Shqipe

Gjuhen Maqedone

Gjuhen Italiane

Gjuhen Angleze
Trajnimet e ndjekura:


Ne Prill te 2021 me ka lindur deshira e flakte, qe te antarsohem ne klubin I AM POWER qe ta ndihmoj veten dhe te tjeret per zhvillimin personal.


Ne Maj te 2021 u antarsova ne klubin I AM POWER, pasiqe un e dija se cfare ofron klubi dhe atehere isha e gatshme per te mesuar dhe per tu trajnuar.


Ne kete klub un kam marr:

Trajnimin ne Nivelin 1

Trajnimin ne Nivelin 2

Trajnimin ne Nivelin 3


Ku edhe jam certifikuar ne keto trajnime dhe jam shume falemenderuese dhe mirenjohese Mentores time z.Mimoza Thaqi.

Kam ndjekur Webinare dhe Seminare me tema te ndryshme,qe jane organizuar nga Z.Mimoza.

Kam ndjekur edhe "Trajnimin per Trajner Motivues" me vetmesim, ku jam Certifikuar nga z.Mimoza Thaqi.

Po ndjek trajnimin "Deklaroni fuqine tuaj" qe eshte trajnim 80-ditor.

Trajnimin ne Nivelin e 4 dhe pastaj vazhdoj te ndjek "Trajnimin per Biznes".
261 views0 comments

Comentarios


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page