top of page
2023.PNG

E kunderta e dorezimit?! Ec perpara!!Gjate rritjes tone mesuam dhe morem shume rruge nervore dhe programime te cilat e ndertuan jeten tone kjo qe eshte sot!

Na bene njeriun te cilin jemi sot dhe qe shpesh here ndodh qe nuk na pelqen. Nuk na pelqen vetja, realiteti, situatat, ato njerezit atje, ky komshiu ketu etj etj etj.

Ka raste qe e kapim veten mat duke menduar cfare nuk duam, por ka edhe raste qe e shohim veten te dorezuar se nuk ben, nuk shtyhet, nuk mundet, nuk vjen, nuk shkon, nuk kthen, nuk kupton, nuk realizon, nuk kjo nuk ajo, nuk ne cdo kohe dhe nuk ne cdo dite.


Majft me!! Mjaft me nuk, nuk, nuk, nuk, nuk!


Mjaft me nuk-et e deshtimit!


Kush jemi ne dhe cfare te drejtash kemi ne qe e perdorim kaq shume fjalen nuk????


Ne jemi bij te Zotit dhe skemi absolutisht te drejte te perdorim fjale qe nuk jane te Atit tone. Tre shkronjeshi nuk, eshte e dikujt tjeter, jo e Atit tone, jo e jona si fjale! Jo e jona si veper, jo e drites qe ne jemi!

Ne cdo kohe dhe situate kujto se kush je! Ne cdo kontrast qe te paraqitet kujto se kush je dhe cfare do marresh nga ajo qe shikon para syve te tu!

Jeta eshte kaq e mrekullueshme dhe e bukur. Eshte si shkallet, qe kemi mundesi ti marrim e te rritemi e te rritemi dhe ta shijojme ne maksimum udhetimin!

E imagjinoni dot sa e merzitshme do te ishte jeta nese ne do te kishim lindur atje ne maje te shkalleve? Do te fillonim te jetonim vetem duke njohur nje aspekt te jetes dhe sdo njihnim shume aspekte te tjera te cilat i dhurojne ngjyre rrugetimit tone! Ne lindem jo ne maje dhe ne kemi mundesi te shijojme hapat qe bejme, pak rendesi ka nese jane te shpejte apo te ngadalte, rendesi ka qe te jene me peshen e besimit ne vetvete.

Dhe ne kenaqemi ndersa ecim!


Po, kenaqemi. Gjithmone ecim perpara. Ne jemi krijuar per te ecur, nuk rrime dot ne vend dhe te dorezuar, jo!

Ne jemi per madheshti dhe madheshtia ecen gjithmone perpara, rritet e rritet ne pafundesi.


Prandaj, nese ne kete moment po ndihesh poshte, thuaji stop dhe merr drejtimin e ndjenjave tua! Drejtoi ato per nga madheshtia qe ti je dhe ec perpara!

Ec Perpara! Gjithmone! Ne cdo kohe! Ne cdo moment! Vetem ec, mos ndalo.Ti je krijuar per te shkelqyer....prandaj ndricoje driten tende! Dhe beje TANI!!!

161 views3 comments

Recent Posts

See All

3 Comments


Shkendi Danaj
Shkendi Danaj
Jan 12, 2022

Shume e vertet .

Like

Po po dhe pike🌠faleminderit per gjithçka pozitive qe na mesoni,une jam mirnjohese 🌹🤗

Like

Medija Hamdi
Medija Hamdi
Jan 08, 2022

Shkelqyeshem ❤️💜

Like
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page