top of page
2023.PNG

E nisa rrugetimin tim...tani po filloj prap te shkruaj por tani me ndryshe po shkruaj per veten time

E nisa rrugetimin tim...tani po filloj prap te shkruaj por tani me ndryshe po shkruaj per veten time per dicka cfar une nuk e paskam njohur ne dicka cfar u shendrrova.⠀

Une isha duke humbur kohen kot pa e kuptuar se deshira e zjarrt ishte brenda meje sepse une doja te isha e suksesshme doja te isha ndryshe nga te tjeret, prandaj fillova te mirresha me veten time ,une nuk isha krijuar per universitete jo pse kam dicka kunder por sepse une mendoj se duhet te jem aty ku dua te jem sepse realiteti im ishte mbrenda meje,une isha ajo cfar isha brenda.⠀

Une besoja se isha ne dicka te mrekullueshme qe do te ndodhte dhe se kisha plane te mrekullueshme per te ardhmen time, lexova shume tani erdha me ndryshe se ne fillim ,edhe me e forte mesova gabimet e mia ,mesova ngà njerezit e sukseshem andaj ju sygjeroj edhe juve te mesoni nga njerezit e sukseshem ,une dua ta shfaq ate cfar mbaj mbreda sepse ajo jam une,e dua realitetin...une po vet zhvillohem,po rritem,po vetedukohem...⠀

Vetemotivohem edhe pse shume u ballafaqova me kriza emocionale nga se kisha ardhur te jetoja ne nje vende ndryshe nga vendi im,thjesht ndihesha e huaj dhe ende para njerzve qe nuk me njohin shprehem e tille...si e huaj ne vendin e huaj ....⠀

E kam planifikuar ardhjen ne kete vende sepse dikur une e kam terhequr kete mendim ...une paskam ikur nga vendi im ne fakte nga vetja ime...⠀


Eshte fakte qe njeriu ka energji qe ta mbaj nje qytet me drita...une e besoj kete ⠀

Po ju ?!⠀

Zoti krijoj ligje, krijoj token per ne ... krijoj gjithcka per ne pa asnje cmim dhe mbi gjitha te mrekullueshmen Mendjen...ngase ajo na dallon nga cdo krijes tjeter , e mendja jone njerzore krijoj permes imagjinates ...gjitha cfar kemi sot qe i shohim dhe i prekimi... ato dikur kane qene nen imagjinaten e dikuj ....dhe tani u ben realitet...edhe ne munde te krijojm dicka qe se ka bere kurr askush, sepse zoti nuk deshiron qe ne te jemi pertac...⠀

Nese deshiron familje...beje krijoje ,behu bashkeshorti apo bashkeshortja me i /e mire ,ji i lumtur ,ji entuziast, nese done sukses beje ate cfar done...une te them Beje sepse une e fillova ...une jam duke e bere dhe une ndihem e mbushur me energji pozitive une po e shohe veten duke e ndriquar nje qytet ....une jam nje yll dhe ti je nje yll ....duaje cdo gje cfare te rrethon ...dhe mbi gjitha duaje krijuesin ,universin apo cfar do qe ti beson duaje ....veten tende ...sepse vetem per te do japesh llogari vetem ajo te tregon se si ndihesh mbrenda ....⠀

Nderdija yte do te tregon ate cfar ti done,sepse te gjithe e kemi nje rrugetim drejt universit dhe ajo nuk ka kthime ...⠀

Ate cfar ti ke punuar eshte ne bagazhin tende.⠀


Adelina Mjaku

Anetare ne Iam Power
394 views2 comments

Recent Posts

See All

2 comentarios


Adelina Mjaku
Adelina Mjaku
24 jun 2020

Faleminderit Im power 🥰🥰😘😘😘

Me gusta

Faleminderit Adelina, shume suksese 🥰🥰

Me gusta
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page