top of page
2023.PNG

Edhe pse degjoni lajme nga me destruktivet deri te ato me shkaterueset qe mundohen...

Nga arhiva e Facebookut të:

Mimoza Taqi is feeling peaceful.March 28, 2016 ·

Edhe pse degjoni lajme nga me destruktivet deri te ato me shkaterueset qe mundohen te ju bejne te ndiheni shume keq kur ju shikoni si shkaterohet jeta e nje njeriu tjeter, si vriten njerez te pafajshem, edhe pse zemra do te pelcas nga gjith ky negativitet qe ka kapluar planetin tone, vendin tone, do te ju kisha lutur te ndiheni bile ne paqe ne shpirtin tuaj sepse duke u ndjere keq nuk e ndihmojme boten te kaloje ne frekunca me te mira pozitive, nuk ju ndihmojme atyre qe vuajne metevertete.


Disa gjera ne nuk mund ti ndryshojme por duhet ti pranojme ashtu si jane.


E vetmja gje qe mund te ndryshojme eshte vetja jone dhe menyra si mendojme dhe si ndihemi.

Ti drejtohemi vetem fuqise se vertete qe e di pse cdo gje ndodh ashtu si ndodh dhe te besojme ne te mirat qe na dhuroi Zoti.
244 views0 comments

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page