top of page
2023.PNG

Faleminderit cdo dite per gjithcka qe ke bere per mua dhe 5000 persona te tjere si mua, qe ju ke...

Ti je burim pastertie qe kape doren time nga fundi humneres, ti me fale dashuri pa me njohur, ti me the une do te ndihmoje dhe e bere, ti me perqafove dhe aty me percove nje pjese nga dashuria jote e pafund duke me ringritur, ti me hape syte nga " injoranca kolektive", ti me zgjove nga gjumi i " humbjes", ti sme leshove doren asnje moment dhe me perkrahe ne cdo sfide timen, ti me meson si te duam veten dhe te tjeret, ti me mesove si te mos urrej, xhelozoj asnje njeri ne kete bote, ti me tregove qe ne jete do perballesh me shume gjera por qe une mund ti perballoje, ti me fuqizove, ti me mesove shembullin ideal te nje berthame familjare, ti me mesove te bej vetem mire, ti me mesove cdo detaj per nje jete te lumtur. Sepse ti je Mimoza e cila kaloi ne erresiren e jetes, luftoi me shume gjera ne jete, nuk u perkul asnjehere, u kritikua, u percmua ne fillimet e rrugetimit te saj sepse beje mire, doje te ishe e mire, doje te ndihmoje veten dhe tjeret. Zoti sjell misionar ne kete bote dhe misionaret e tij smund bejne keq tek askush. Faleminderit cdo dite per gjithcka qe ke bere per mua dhe 5000 persona te tjere si mua qe ju ke dhe tregon rrugen e miresis permes shpirtit te madh qe Zoti te ka falur. Me shume dashuri Dori per Mentoren me te mire ne bote.


305 views0 comments

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page