top of page
2023.PNG

“Heronjtë e fshehur të shoqërisë sonë.” Antigona Doda

Në kërkimet e Iam Power është si sfidë e rradhës të gjejmë heronjtë e fshehur të shoqërisë tonë, Ata që nuk janë gjunjëzuar kurrë dhe që vazhdojnë të ecin ballëlartë përtej çdo Vështirësie.


Kërkuam të ndajnë me ju historitë e suksesit të tyre dhe në vijim po shfaqim transformimin e

Antigona Dodës, e cila jeton në Zvicër.


Në vazhdim shkrimi i saj i pandryshuar me qëllim që të prek energjia e saj siç ajo ka e ka shprehur, dhe të shprseojmë se kjo histori do të ndihmojë ndonjë nga ju të rinis jetën si një fitimtarë:Je dhe Dot mbetesh gjithmon ne zemren Time

E kam cekur ne shum live te mia se ti ishe shpetimtarja ime

Jetoja sikur ne mjegull kisha depresion te rend dhe nuk I dija Hall vetes kerkoja gjdo kund neper rrjetet sociale lexoja por gjdo gje ishte e kotNuk ndalesha asnjiher duke ju lutur zotit tme nxjerr nga gjendja e mjerushme qe jetoja

Nji dit isha vetem dhe Po shikoja ne you Tube dhe Hasa tek një Video e mimozes ishte si ta duam veten dhe e degjova deri ne fund Kur pash Video mbas Video dhe thash ta shof a ka facebook mimoza Kur gjeta edhe fb ne fb kishte një numer telefoni dhe thash o zot mrekulli doti shkruaj kti numri thash dhe mendova se esht mimoza i shkrova ati numri dhe i thash se un jam Antigona nga zvicra kam deshir te madhe te flas me juve nese keni mundsi

Pas disa minutash me Erdhi një mesazh dhe me tha un jam asistentja e mimozes dotja percjell mimozes numrin tuaj dhe Kur Te gjen koh mimoza do tju telefonoj i thash Faleminderit shum ishte Data 26 janar te vitit 2017 dhe ne Daten 27 janar 2017 ne ora 12:40 ra telefoni ishte mimoza u emocionova shum isha shum e lumtur qe arrita te marr një telefonat nga mimoza dhe filluam te flasim un tregoja problemet qe kisha dhe mimoza me jepte kurajo se gjdo gje Dot kaloj Po sa shpejt ndrryshova i tet trupi im mori një energji dhe një forc te pa peshkrueshme ndrryshova aq shpejt saqe as vet nuk e dija se qfar Po ndodhte me mua Folem shum qka dhe nga aj moment nga ajo telefonat un me nuk perjetova depresion ishte terapi qetsuese Zëri i mimozes jam falenderuese gjat gjith jetes qe mimoza me hapi syt sepse jetoja si e verber

Dhe mimoza me sugjeroi shkollen pra klubin e studimit ne Iam Pawer dhe pranova menjiher fillova studimin nivelin e par pas disa kohesh edhe nivelin e dyt un mesova shum qka dhe ndrryshova jeten time krejtsisht ndrryshova mendimet qendrrimet dhe tani jam shum e fuqishme dhe Ska Stuhi qe me rrezon

Do tjua tregoj dhe një sfid qe kisha shteti Ku un jetoj donte tma merrte djalin dhe isha vertet shum keq i shkrova mimozes i thash me duhet ndihma jote dhe mimoza me tha Antigona bej nji dush te ftoht qetsou veshu bukur dhe mos u trego e dobet ne terminin qe ke fol at qe ta ndjen Zemra dhe kembgul at qe ta do zemra yte dhe ashtu veprova me besoni qe i lash ato psikologe e Pädagoge me goj hapur dhe ua bera punet si nuk dinin as ka tja mbanin mimoza esht një shpirt hyjnor dhe gjdo fjal e mimozes tek un ze vend fjalet e mimozes jan ato qe mua me japin forc me japin dashuri me japin menquri dhe Zëri i saj me ndjek ngado qe shkoj Fytyra e saj me rrin pran esht engjull ti je engjull mimoza e falenderoj zotin qe te njoha te jam mirnjohese dhe falenderuese gjat gjith jetes!
501 views2 comments

2 Comments


Veneranda Zeneli
Veneranda Zeneli
Jun 25, 2020

Sume me ka emocionuar historia ,Faleminderit Zotit qe solli Mimozen tek ne🙏🏻❤️

Like

Medija Hamdi
Medija Hamdi
Jun 22, 2020

Shum emocionuese per Antigona Doda gezohem qe ka arijt sukses Sa i perket Mimoza Thaçi me te vertet edhe un per nje kohe te shkurter e shoh veten me te fuqishme sidomos kur i degjoj audiot kushedi sa e lodhet te jem ose e pikelluar ne ate moment perseri mar fuqin as vete se besoj se si Dhe jam shum shum mirenjohese Mimoza Thaçi dhe them qe Zoti Ju Shperbleft me Tutje

Like
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page