top of page
2023.PNG

Këto makina ëndrrash, tregojnë se çfarë është e mundur kur paratë nuk janë objekt.

Ndërsa superjahtet vazhdojnë të bëhen më të mëdhenj dhe më ekstravagantë se kurrë më parë, po ashtu bëjnë edhe etiketat shoqëruese të çmimeve. Sipas indeksit të tregut të Boats Group, kostoja mesatare e një jahti mbi 80 këmbë në SHBA vitin e kaluar ishte 5.3 milionë dollarë. Siç do ta shihni më poshtë, megjithatë, ka një grusht anijesh të nivelit të lartë që e nxjerrin atë figurë nga uji.


Edhe pse është e vështirë për të marrë çmime të sakta në atë që është një industri tepër e fshehtë, shitjet e jahteve luksoze janë rritur në mes të pandemisë dhe të pasurit ultra të pasur janë më të gatshëm se kurrë të shkojnë për vizitorët e oqeanit të dukshëm. Rasti kryesor: Miliarderi, themeluesi i Amazon, Jeff Bezos thuhet se u nda me 485 milionë dollarë për megajahtin e tij Oceanco që është aktualisht në ndërtim.


Besoni apo jo, ky është një çmim mjaft modest në krahasim me të paktën gjysmën e hyrjeve në këtë listë. Dilbar i Lürssen , për shembull, thuhet se ka kushtuar 800 milionë dollarë. Siç u aludua, kantieret e anijeve pas këtyre modeleve luksoze, me nëntë figura, rrallë ndajnë detaje në lidhje me pronësinë ose çmimin. Prandaj, shumat e cituara këtu janë vlerësime të mbledhura së bashku nga Wikipedia dhe burime të tjera të besueshme. Megjithatë, 15 anijet këtu ju japin një ide të mirë se çfarë është e mundur kur paratë nuk janë objekt dhe ndërtuesit më të mirë në biznes janë në dëshirën tuaj. Lürssen: 'Dilbar' - 800 milion dollarë.

I dorëzuar në vitin 2016, Dilbar i Lürssen është jahti motorik më i madh në botë për nga tonazhi bruto. Është gjithashtu më i shtrenjti me një çmim origjinal në garë prej 800 milionë dollarësh. Me peshë 15,917 ton, 512 këmbë monolit është një nga anijet më komplekse dhe sfiduese që ka ndërtuar ndonjëherë kantieri gjerman. Shkruar nga Espen Øino, Dilbarpërmban një profil klasik dhe një byk të lehtë fildishi me thekse bronzi.


Ndërkohë në bord, ambientet e brendshme elegante u gjallëruan nga Winch Design dhe u pajisën vetëm me materialet më të mira luksoze. Pièce de resistance është, sigurisht, pishina 82 këmbë. Lürssen thotë se është pishina më e madhe që është instaluar ndonjëherë në një jaht. Detarët gjithashtu kanë qasje në 41,000 metra katrorë sallone, dhoma dollapi, banja dhe kinema për të eksploruar.


Autoritetet gjermane konfiskuan Dilbar në fillim të këtij viti pasi zbuluan se ai ishte i lidhur me një miliarder rus. Sipas Departamentit të Thesarit të SHBA-së, jahti tani vlen midis 600 dhe 700 milionë dollarë, me kosto vjetore të mirëmbajtjes rreth 60 milionë dollarë. Blohm+Voss: 'Eclipse' - 600 milionë dollarë.

Superjahti epik 533 këmbësh Blohm+Voss Eclipse iu desh gjysmë dekade për t'u realizuar përpara se përfundimisht t'i dorëzohej miliarderit rus Roman Abramovich në vitin 2010. Në atë kohë, ai ishte jahti më i madh në botë dhe sigurisht një nga më të shtrenjtët . Tashmë kanë kaluar 20 vite tek dhe Eklipsiende qëndron në krye të të dyja listave dhe vlerësohet të jetë mbi 600 milionë dollarë.


E projektuar brenda dhe jashtë nga Terence Disdale, anija është e pajisur me 17 dhoma gjumi, një kuvertë pronari 185 këmbë të gjatë me një suitë pronari pallati, një pishinë gjigante që funksionon si një pistë vallëzimi, një palestër, një klub plazhi dhe një spa. . Pikat e tjera kryesore përfshijnë një hangar helikopteri me hapësirë ​​për tre helikopterë dhe një garazh që mund të mbajë gjashtë tenderë. Për më tepër, Eclipse ka një shpejtësi maksimale prej 21 nyjesh, me një distancë prej 6,000 milje detare. Lürssen: 'Azzam' - 600 milion dollarë.

Lürssen ka dëshmuar se është i aftë në ofrimin e anijeve të mëdha (dhe të shtrenjta). Në fakt, oborri gjerman është pas superjahtit më të gjatë në botë, i cili thuhet se i siguroi një pronari privat më shumë se 600 milionë dollarë. I dorëzuar në vitin 2013, Azzam ka vetëm 593 këmbë dhe ofron një vëllim prej 13,136 GT. E skicuar nga Nauta Yacht, pjesa e jashtme e jahtit karakterizohet nga një zonë e gjatë dhe e lëmuar përpara dhe një seri nivelesh që ngjiten në qiell.


Ndërkohë, ambienti i brendshëm u gjallërua nga Christophe Leoni dhe shfaq dekor luksoz të frymëzuar nga stili i Perandorisë së fillimit të shekullit të 19-të. Azzam nuk është as në det të hapur, me një shpejtësi maksimale prej më shumë se 30 nyje. Çuditërisht, gjiganti u deshën vetëm tre vjet për t'u ndërtuar pas një viti inxhinieri. Azzam gjithashtu iu nënshtrua një riparimi në vitin 2020 që ka të ngjarë të rezultojë në shpenzimin e disa dollarëve më shumë për të. Lürssen: 'Al Said' - 600 milion dollarë.

Një tjetër megajaht Lürssen me nëntë figura në listë është Al Saïd . I dorëzuar në vitin 2008, 508-footer thuhet se i caktoi Sulltanit të Omanit afërsisht 600 milionë dollarë dhe, mirë, mund ta thoni. E dizenjuar nga Espen Øino, pjesa e jashtme e Al Saïd të kujton një linjë lundrimi klasike me tufat e dyfishtë të shkarkimit në qendër të superstrukturës.


Me një byk çeliku dhe një superstrukturë të lehtë alumini, jahti është i aftë për 25 nyje të sheshtë, me një shpejtësi lundrimi prej 22 nyjesh. Brenda, ndërkohë, brendësia bashkëkohore u shkrua nga Redman Whiteley Dixon. Pikat kryesore përfshijnë një sallë koncertesh që mund të mbajë një orkestër prej 50 pjesësh. Lürssen: 'A+' (Topaz) - 527 milion dollarë.

Lürssen megayacht A+ , i njohur më parë si Topaz , raportohet se kushtoi afërsisht 527 milionë dollarë (400 milionë euro) për t'u realizuar. Është jahti i katërt më i madh i ndërtuar ndonjëherë nga kantieri gjerman dhe u lançua në vitin 2012. Thuhet se Sheikh Mansour bin Zayed al Nahyan, zëvendëskryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe pronar i Manchester City Football Club, mori dorëzimin e anijes dhe është pronari aktual.


Pjesa e jashtme e A+ u shkrua nga Tim Heywood Designs, ndërsa pjesa e brendshme e saj u gjallërua nga Terence Disdale. Ajo është e pajisur me kabina për 62 të ftuar dhe 72 anëtarë të ekuipazhit, si dhe dy platforma helikopterësh, një pishinë dhe një platformë të madhe noti. Çfarë ju duhet më shumë? Fincantieri: 'Serene' - 444 milion dollarë.

Superjahti i parë i Fincantieri doli të ishte i madh për sa i përket përmasave dhe çmimit. Jahti 439-këmbësh ishte jahti më i madh i nisur ndonjëherë në Itali kur u hodh në ujë në 2011 dhe kushtoi afërsisht 444 milionë dollarë (450 milionë euro) për t'u përfunduar. E dizenjuar nga Espen Øino, anija me shtatë kuvertë karakterizohet nga një byk i lëmuar blu, një superstrukturë e bardhë me kontrast dhe një ton kthesash të egra.


Ajo është gjithashtu e mbushur me komoditete, duke përfshirë një kopsht të mbyllur dimëror për të ngrënë në çdo stinë, një garazh të butë mjaftueshëm për të strehuar një nëndetëse dhe një pishinë të madhe për t'u lagur. Ajo gjithashtu ka dy platforma helikopterësh dhe një hangar për të lehtësuar ardhjet dhe daljet. Edhe pse detajet e SereneBrendësia e tij mbetet fort e mbyllur, ne e dimë se Pascale Reymond nga Reymond Langton Design shkroi dhomën e banimit prej 43,056 metrash katrorë.


Artikulli shkëputur nga: https://robbreport.com/motors/marine/

101 views0 comments

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page