top of page
2023.PNG

Kam qene kundershare pikante e vajzave qe qellim kryesor kane martesen, fustanet, POR SOT!

SOT UNE VENDOS TE PRANOJ. Deri me sot une kam kundershtuar cdo gje qe kam pare ne realitetin tim, kam tallur zakonet me te cilat jetojne pjesa me e madhe e popullit tim.


Kam qene kundershare pikante e vajzave qe qellim kryesor kane martesen, fustanet, dimite, arrin dhe robereni e tyre. Kam folur dhe kundershtuar politikanet e koruptuar (mid-14c., from Old French corropt "e sëmurë, e korruptuar, e çoroditur" ), kam kundershtuar pothuase cdo forme te jetes qe shikoja ne realitetin tim, dhe ajo qe kam bere deri tani paska qene fuqizim me i madh i ketyre fenomeneve te trasheguara te cilat u behenin akoma me te coroditura dita dites.


Ajo qe eshte dashur te bej eshte te PRANOJ, te pranoj se jetoj ne nje vend ku cdo gje eshte kontrast dhe ky kontrast me beri te ritem, te hulumtoj, te kerkoj se pse ndodh keshtu. Ec neper zjar akoma sepse duhet te pranoj, te pranoj cdo gje qe te tjeret bejne, te kuptoj pse e bejne ate qe e bejne dhe kjo qenka e vetmja forme qe te perballesh me ta. Nuk duhet ti thuash se e ka gabim, por te pranosh se ai tjetri eshte krejt ok me ate qe e ben. Duke pranuar dhe vetem duke i dashur ashtu si jane.


Kjo qenka menyra qe te fillosh ti frymezosh edhe ata te riten dhe te shohin fuqine e vertete te shpirtit te tyre.


Ju dua ashtu si jeni, ju kerkoj ndjese qe ju kam tallur, ju lutem me falni se ju kam akuzuar pa te drejte, te falemenderoj Zoti im qe me bere te kuptoj pranimin.Ps: Qëndroni të motivuar, ju që jeni në Iam Power vazhdoni të dëgjoni audiot.

Do të mahniteni ku do të arrini edhe vetë nuk do ta besoni ku ishit dhe si arritët.

Ju që vlerësoni punën time dhe anëtarëve në Iam Power nëse sado pak ju kanë ndihmuar këshillat në këtë webfaqe. Bëheni anëtar në Iam Power sepse ashtu ndihmoni shumë anëtar të tjerë që ndihmojnë Iam power me gjithë zemër.


Me përzemërsi Mimoza Thaqi

350 views1 comment

Recent Posts

See All

1 Comment


Elvis Sopjani
Elvis Sopjani
Feb 27, 2020

Shum fjal te bukura ju falenderoj 💓👏🏻😊

Like
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page