top of page
2023.PNG

Kur une flisja per dimensionet e 4 dhe 5, askush sme kuptonte. Tani kane dal shume "expert"!

E shkruajta kete status nga nje komunikim i sotem me nje person qe ish ngateruar nga vibrimet e nga fjalet qe i thone lloj lloj guruje.


Kur une flisja per dimensionet e 4 dhe 5, askush sme kuptonte. Tani kane dal shume "expert" te ketyre dimensioneve qe as vete nuk i dijne cfare jane.


Pse duam te behemi dicka qe nuk jemi se kuptoj? Cfare duam te arrijme me kete perseri se kuptoj!


Ku duam te shkojme dhe nga duam tia mbajme? Ne ndonje anije kosmike te Star Wars. Te vizitojme ndonje planet tjeter? Apo hajt ta ngaterojme me shume mendjen e cila vetem do te na ngateroje.


Une ndalova se foluri per dimensionet tjera, sepse ne kete dimension qe jemi ne duhet te behemi te mire e te bejme mire.

Ndalova sepse nuk me sollen asnje rezultat te prekshem, vetem se me vodhen kohen si me magji dhe asgje konkrete nuk me sollen.


Prandaj ndalova se foluri per gjera qe ju ngaterojne dhe nuk ju qartesojne.

Ju kam thene gjithmon dhe do te ju them gjithmon, une jam njeri si ju edhe une gaboj si cdo njeri tjeter. Prandaj them se nuk flas me per gjera qe jane ta paqarta ne zemren time, dhe ju kam thene ju mund ti lexoni statuset apo videot e mia por nuk dtth qe ju ti besoni atyre, ju i besoni vetem zemres suaj askujt tjeter as edhe mua.


Kur them se njeriu i suksesshem ka deshtuar shume shume me shume here se fillestari ju e merrni si kot gje kete thenje, nuk e analizoni dhe nuk e pertypni cfare dtth kjo.


Nuk flas me per dimensionet por flas per realitetin qe krijoj me informacionet e sakta që funksionojnë, për krijim të suksesit, mirëqenies dhe komunikimit të ndërsjellë që të jetojmë mirë me njerëzit që na rrethojne.


Ta ndertojme kete jete qe eshte ketu, te bejme endrrat reale dhe te ndihmojme te tjeret por jo ti ngaterojme.


Njeri i thot nuk ekziston mendimi negativ, tjetri i thote medito do te sherohesh. Une i them shko te mjeku sepse nuk kam licence per te te sheruar. Mjeku ka specializuar per ate pune.


Po mesimet ne Iam Power mund te te japin informacionet e duhura cfare te besh dhe si ti kuptosh krejt kto ngateresa qe te shfaqen, por edhe ne Iam Power ti duhet te ulesh te mesojsh dhe te fillosh te kategorizojsh kujt dhe si ia jep kohen tende me te cmuar.

E zhgjata shume , por shpresoj te shkoj ky mesazh te veshi i duhur dhe te rikujtohet çfarë bën.

E dua gjithnmone vetem me te miren per ju. Por sa e doni ju kete per veten tuaj eshte e juaja te gjykoni.


Me perzemërsi

Mimoza Thaqi

322 views1 comment

Recent Posts

See All

1 Comment


Tea Brame 🐺
Tea Brame 🐺
Feb 28, 2020

Like
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page