top of page
2023.PNG

Mos nxirrni asnjehere ne jete arsyetime, kur eshte ne fjale jeta, rritja dhe ndryshimi juaj.

A ke ndaluar ndonjehere dhe te pyesesh veten, kush je ?, ku je?, cfare po ben?, kush do te jesh?ku do te jesh?....

Nese e ke pyetur, pergjigjet qe ke marr a i ke respektuar apo je tallur me veten?


Epo nese i ke respektuar ti je duke shkuar ne rrugen e asaj qe do te jesh dhe behesh, NJE LIDER/ LIDERE, e nese je tallur me veten, do te te them qe cfare rezultati ke marr nga tallja e vetvetes dhe duke qendruar vetem nje viktim?


Askend mos e akuzoni, askujt mos ja drejtoni gishtin, askujt mos ja coni zerin, askujt, askujt, levize veten, merr pergjegjesi njehere per veten dhe nese do te duhet te zhvarritesh BEJEEEEEE.... sepse DO TE FITOSH....


Nuk u lodhe duke u qurravitur si viktime, nuk u lodhe duke e shkaterruar veten, shenjterine qe je, miresine qe ke, bukurine qe je, me thuaj a nuk u lodhe....?


STOP ME A NUK U LODHE ?


Nuk me duhet asnje arsyetim sepse nese me arsyetohesh je i semure mendor....

Arsyetimi eshte semundje mentale pike.


Aspak sme pelqen te jem tolerante dhe e bute kur behet fjale per Ndryshim dhe Rritje, edhe une kam qare, edhe une kam vuajtur, edhe une kam pasur mendime negative, edhe une kam qene trok nga ekonomia, edhe une kam qene ne nje rol ne filmin e jetes... ne rolin e viktimes...


Kete rol se duroje dot me tek askush sepse e di cfare eshte ai vend, e di mire shume sepse i kam hequr vete te gjitha... ndoshta dhe me keq se ty.

I di te gjitha ato qe te pengojne se i kam perjetuar, por me nje dallim se une duke qare dhe u zhvarritur dite dhe nate pa gjume dhe me lot ne sy U NGRITA DHE FILLOVA...


Duke bere kete status jam duke qare sepse shof shume njerez qe vetem ankohen, i shtyjne ditet me zor dhe kjo me ben te ndjej meshire per ta..... Po perse o njeri perse e ben kete gje...?


Asgje ste mungon te nisesh, te gjithe kemi nisur nje dite dhe nga diku....

Ska arsyetim per disa euro simbolike qe i investon per disa materiale qe kane kushtuar miliona euro... eshte justifikim nuk te pranohet aspak.


Ska arsyetim kur ti je i palumtur dhe sben as levizjen me te vogel per 37euro qe te rritesh dhe te marresh trajnimet e duhura sesi te dalesh nga kaosi ku je futur.Mos nxirrni asnjehere ne jete arsyetime kur eshte ne fjale jeta dhe rritja dhe ndryshimi juaj sepse asnjehere nuk do te dilni nga gjendja ku jeni....


LIDERAT VEPROJNE NE KOHE DHE VENDOSIN SOT DHE JO NE MOT....


Shpresoje qe pas ketij shkrimi te ndjere nga zemra ime te reflektoni dhe te coheni....

Apliko tek linku per te transformuar jeten tende: https://www.mimozapower.com/aplikoni-per-iam-power


88 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page