top of page
2023.PNG

Ne askujt nuk mund ti japim dicka me force qofte ajo force fizike apo mentale

Nuk ka me veshtire ne jete se sa kur dikush mundohet te te jap mesime qe ti nuk do ti mesosh tani, kur dikush mundohet te te fus ne nje religjion apo klub apo mesime te avancuara kur ti je ok me vendin aktual ne jete.


Kur ti nuk ke nevoje per dicka tjeter, kur ti kenaqesh me jeten qe jeton tani, kur ti e di se je i vecante dhe jeta yte do te shkoj drejt destinacionit qe shpirti yt ka zgjedhur.


Ne askujt nuk mund ti japim dicka me force qofte ajo force fizike apo mentale, mund vetem ti marrim dicka me force fizike dhe keqperdorim te aftesive mentale.


Po kjo eshte e gabuar ne duhet te pranojme njerezit ashtu sic jane sepse gjithsecili kenaqet ne formen e tij ose te saj, ndonjehere edhe vuajtjet jane te ira per te pastruar e kulluar shpirtin tone.

Ajo nga e cila nuk dua te prekem eshte interpretimi i gabuar i mendimeve sepse dikush ndoshta shrytezon dobesine qe kane njerezit te ju besojne vetem syve dhe vesheve pa degjuar kure cfare ju thone ndjesite e tyre.


Po ndjesite tona jane udherefyesi jone me i mire. Prandaj degjoni gjithnej cfare ju thot zemra jo cfare ju shohin syte dhe cfare ju degjojne veshet. Behuni vigjilent, beni dallimin.


Iam Power është gjithmon aty për ju, por është e juaja gjithnjë të vlerësoni nëse ia vlen një investim i vogël për veten tuaj dhe një shpërblim për ata që bënë këtë punë të mrekullueshme për ju.369 views1 comment

1 Comment


Unknown member
Mar 07, 2020

Shkollat jane te stermbushura me mesues, por, mesues qe vertet vlejn, te ju urohet dita e mesuesit, jane te paket, andaj, Gezuar!

Like
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page