top of page
2023.PNG

Një vend magjik për t'u shkëputur nga jeta e përditshme...

The Four Seasons po futet thellë në zemër të pyllit për disa pamje dhe dëshiron t'ju sjellë së bashku me hapjen e resortit të saj Naviva në Punta Mita, Meksikë muajin e ardhshëm.

Prona është resorti i parë i kampit me tenda të markës vetëm për të rriturit në Amerikë dhe është i shpërndarë në 47 hektarë tokë me pamje nga Oqeani Paqësor. E vendosur vetëm 45 minuta nga aeroporti Puerto Vallarta, akomodimet krejt të reja përmbajnë 15 tenda luksoze që mysafirët të ndihen sikur janë një me natyrën.


"Vendndodhja jonë e zhytur në një pyll buzë shkëmbinjve krijon ndjenjën e të qenit të shkëputur në një destinacion të largët, kur në realitet jemi vetëm një fluturim i shkurtër larg SHBA-së," thotë Ronny Fernández, menaxher i resortit të pronave, në një deklaratë. "Ambjenti ynë natyror i pazbutur në mënyrë organike i inkurajon mysafirët të nisin udhëtimet e tyre personale."

Për të siguruar që të gjithë të ftuarit të mund të lidhen me nënën natyrë, tendat e pavarura kanë një dizajn në ajër të hapur ku hapësira e brendshme dhe e jashtme rrjedhin në njëra-tjetrën dhe dizajni i brendshëm thekson pyllin që rrethon pronën. Çdo tendë ka një dhomë ndenjeje dhe dhomë gjumi të veçantë që të çon në pishinën private të zhytjes, si dhe një kuvertë private dhe dush të jashtëm.


Resorti ofron përvoja për mysafirët, duke filluar nga shijimi i kafesë meksikane deri te një ritual i perëndimit të diellit me guida të certifikuara. Mysafirët mund të kënaqen gjithashtu me një sërë ofertash mirëqenieje, duke përfshirë dy banja spa të vendosura në pyll, një shtëpizë tradicionale meksikane për djersitje, një palestër në natyrë dhe një plazh privat 575 këmbë për të praktikuar joga ose për të marrë pjesë në një seancë meditimi.Për ushqim, restoranti Copal inkurajon një mbledhje komunale të ngjashme me një kuzhinier që ju fton në shtëpinë e tyre dhe mëngjesi, dreka dhe darka atje janë gjithëpërfshirëse për mysafirët. Për diçka më private, zgjidhni një piknik në plazh ose pini një koktej pranë pishinës.


Tingëllon si mundësi e përkryer për t'u larguar për pak paqe dhe qetësi.


Artikulli shkëputur nga: https://robbreport.com/travel/

146 views0 comments

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page