top of page
2023.PNG

Nje grua e re ishte duke vozitur me makinen e saj gjate nates. Derisa po kalonte rrugen makina e saj

Treni Nje grua e re ishte duke vozitur me makinen e saj gjate nates. Derisa po kalonte rrugen makina e saj u trondit dhe ngeci. U fik dhe nuk ndizej me dot edhe perkunder perpjekjeve te saj. Ishte nate dhe gjendej ne nje vend krejtesisht te panjohur. Ajo mbylli dyert dhe xhamat dhe po perpiqej te qetësonte veten dhe te flinte ne makine. dhe me fytyre te tensionuar i cili filloi te trokase fuqishem ne xham. Gruaja u mbush me frike! Nuk kishte askush t’i ndihmonte. Ishte krejtesisht e vetmuar ne mes te erresires. Fytyra e burrit filloi te dukej me e shqetesuar dhe e nervozuar. I bente me shenje gruas qe te dilte nga vetura – menjehere! Ai po sillej rreth vetures, kurse gruaja ishte vendosur ne nje kend te makines me gjesende ne dore per t’u mbrojtur. Burri fillon dhe godet makinen duke kerkuar, me shenja, qe gruaja te dale nga makina, por pasi qe nuk bindet, ai me force thyen xhamin e vetures dhe e hap deren. Gruaja reziston, mundohet ta pengoje, bertet dhe kerkon ndihme...dhe godet ate me disa gjera te forta dhe e gjakos. Por, ai eshte i vendosur ta terheqe ate zvarre jashte dhe e largon per disa metra me larg...! Papritmas... nje zhurme e madhe po afrohej drejt makines... dhe shume shpejt..... makina qe kishte ngecur ne hekurudhe goditet me tere forcen nga treni qe po vinte! Pas kesaj, gruaja me lot ne sy, u kthye nga burri te cilit i kishte rezistuar kaq shume dhe te cilin e kishte gjakosur, dhe pa qe ai i kishte shpetuar asaj jeten. Ka shume njerëz qe sot ndodhen ne veturen e tyre te ngecur ne hekurudhe duke fjetur, derisa treni po afrohet..! Shpetimtari po te therret te dalesh jashte ku mund te shpetosh. Ndoshta edhe ti po e shtyn dhe godet shpetimtarin tend.... por Ai thjesht deshiron te te shpetoje ty perjetesisht. “Ju do te njihni te vërtetën dhe e vërteta do t’ju beje te lire”


221 views1 comment

Recent Posts

See All

1 comentário


Faleminderit Mimoza per keto informacione kaq te fuqishme!

Curtir
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page