top of page
2023.PNG

Nuk ndalova pavarësisht se dëgjova shumë fjalë pas shpinës sime se ti nuk mundesh...


Pse nuk duhet të hiqni dorë nga ëndërra juaj, lexoni intervistën për rubrikën “Heronjtë e fshehur të shoqërisë sonë" Nga artisiti Fidan Berisha dhe do të vëreni që edhe pse nuk është e lehtë ia vlen çdo gjë... Me vizionin edhe talentin e tij ai krijoi biznesin që i flinte në zemër që në moshën 16 vjeçare...
”Pyetja nr.1:Kur së pari ju filluat rrugën tuaj drejt lirisë, suksesit, pavarësisë, cilat ishin mendimet tuaja dhe qellimi juaj?⠀


Pershendetje une jam Fidani si person fillimet e para i morra ne moshen 16 vjeqare ,pashe qe diqka mbrenda meje ishte duke lulezuar dhe fillova te pikturoja  piktura  te ndryshme, potrete te karaktereve te ndryshme.

 Jam nisur si nje artist i thjesht me pak pune po koha qe i perkushtova vetes  me mundesoj qe te punoj aq  shum qe te arrij nje pune te suksesshme .

Arti me mundesoj qe te gjej veten edhe ne menyren tjeter te njoh boten, te njoh ate se cfar me rrethonte ishe arti qe me mundesoj ti nderojt endrrat.


Pyetja nr.2: Gjatë rrugës suaj, ju keni hasur në shumë pengesa, çfarë ishte ajo që nuk ju lejoji të hiqnit dorë?


Gjate rruges time kam pasur pengesa te   shumta por nuk ndalova pavarsisht se ndegjova shume fjal pas shpines sime se ti nuk mundesh ,sepse ishte konkurenc e madhe une vazhdova dhe i thash vetes do te konkuroj per ne faklutetin e arteve edhe aty deshtova dmth nuk u pranova por kurr nuk u dorezova ,une dola para pasqyres dhe i thash vetes po une mund tja dal ,une mundem dhe gjithmon do te mundem sepse problemet sjellin sukses.
Pyetja nr.3: Pse ju punoni aq shumë dhe nuk ju shikojmë se jeni ndalur ndonjëherë, nga e gjeni gjithë atë entuziazëm si është e mundur njeriu të qëndroj si ju, sepse shohim të rrinjë në depression që në moshë të re, çfarë mendon se mund të ju ndihmojë atyre të mos ndalojnë?


Une nuk dorezohem sepse pengesat me bene me te fort dhe vendosa te krijoj diqka qe nuk ka konkurenc dmth nga arti ne piktura e portrete kalova ne dizajnimin e atleteve ,qantave, veshjeve  dmth i perdora aftesit ,perdora talentin time duke dale ne treg me platform te re.

Une nuk u dorzova prandaj ju keshilloj as ju mos te dorezoheni ,krijoni shoqeri qe e duan suksesin,rrini me njerez te till ,hulumtoni per njerez qe e bejne punen qe ju e deshironi ose endrren tuaj ndjekni ata dhe zbatoni ne jeten tuaj , ti behesh ai person qe mendon pjesen me te madhe te kohes ,nese mendon suksesin ti do jesh i sukseshem.
Pyetja nr.4: Kush ju ka inspiruar, kush ju ka ndihmuar, nga cili ju keni marrë këshilla që të jeni ky që arritët sot?⠀


Une si nje djalosh i ri qe rrija kote ne rrjete sociale thjeshte per argetim edhe pse tani rrjetet sociale i perdori per nevojat e mia dmth e perdori ne te miren time  ,ndjekja persona qe benin piktura , fillova te hulumtoj per ngjyrat ,fillova te kontaktoj me persona te cilet e benin punen dmth e jetonin fizikisht  dhe nisa ti zbatoj ne punen time gjithmon duke mos dalur nga vetja ime nga ajo cfar doja une.

Nje keshill kisha dashur t'ju jap fokusohuni ne punen qe doni aq me shume fokus aq me shume mundesi ,aq me shume mundesi aq me afer endrres suaj !
Pyetja nr. 5: Çfarë mendoni ju se duhet të ndryshojë në shoqërinë tone që të bëhemi më të mire për veten dhe të tjerët?⠀


Cfar duhet te beni , beni ate cfar ju e doni thjesht largohuni nga masa  ,meditoni , thuaj vetes tende pse ndodhem une ketu ?!...

Thuaj vetes per cfar qellimi ndodhem ?!

Pse zoti ose ku do qe ju besoni pse ju ka dhen jeten ?!

Gjejeni veten ,ateher kur ta keni gjetur veten investoni ne veten e juaj,ne endrrat e juaja ... kushtojeni kohen tuaj sepse ti behesh dhe je ai person qe pjesen me te madhe te kohes mendon.


Fidan Berisha

Adresa:Kaqanik

Rruga: Kemal Thaqi Runjev

Nr:045-584-568

Intervistoi Ney Zara ( Trajnere ne Iam Power)

Filloni me Iam Power Falas665 views0 comments
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page