top of page
2023.PNG

OFERTAT E LANCUARA SOT JANE TE PAREZISTUESHME...EJA SHIKOI PSE!Nje mrekulli qe nga sot do te mund te behet e juaja eshte kjo pako e shkelqyer ku pervec 4 librave fantastik, keni mundesine te perfitoni falas edhe trajnimin e jashtezakonshem "Deklaroni Fuqine Tuaj"

𝐏𝐚𝐤𝐞𝐭𝐚 𝐞 𝐫𝐞 “DEKLARONI FUQINE TUAJ” - Ushtrime te lirimit te Fuqise suaj cdo dite - Heqje te negativitetit dhe rezistences - Lironi traumat e se kaluares - Limitimet e fshehura nuk ju lejojne te keni, jeni dhe beheni ajo qe ju doni. Lirohuni nga keto tani. 𝐉𝐮 𝐟𝐭𝐨𝐣 𝐭𝐞 𝐦𝐞𝐫𝐫𝐧𝐢 𝐩𝐣𝐞𝐬𝐞 𝐧𝐞 𝐤𝐞𝐭𝐞 𝐭𝐫𝐚𝐣𝐧𝐢𝐦. Trajnimi 80 ditor i Bollëkut, material, shpirteror dhe shendetesor. " Deklaroni Fuqine Tuaj" Trajnimi 80 ditor i Bollëkut, material, shpirteror dhe shendetesor. " Deklaroni Fuqine Tuaj"

Çdo 10 ditë- WEBINAR ONLINE Nga studimet dhe kërkimet e fundit Mimoza Thaqi gjeti disa informacione të fuqishme të cilat ajo beson se nëse i praktikoni çdo ditë në 80 ditët e ardhëshme do të ju Lirojnë plotësisht nga Limitimet e së Kaluarës dhe të jetuarit Potencialin tuaj të Plotë.


Por cfare permbajne librat ne kete pako?


- SIC MENDON NJERIU

Allen shpjegon në këtë libër se një zemër e mirë, një mendje e kthjellët, një njeri i pastër e i sinqertë, me objektiva në jetë, i pajisur me humor, është i ekspozuar për nga suksesi në krahasim me një mendje ose zemër të keqe, kriminale e dashakeqe. Siç e shpjegon edhe vetë titulli i librit në fjalë, autori Allen perifrazon se njeriu vepron në thelb ashtu siç mendon. Aty vlerësohet se një mendje e mbrapshtë, e errët, është e prirë për të rënë në batakun e së keqes. E kundërta ndodh me zemrat e çiltra dhe me njerëzit që shpërndajnë kudo harmoni dhe gëzim të madh. Allen thekson se edhe jeta e njeriut bëhet sipas asaj që ka në mendje njeriu. Një mendje e shëndoshë, që nuk merret as me kritika dhe as me boshësi, me synime të qarta, ka predispozitën për të “krijuar” njeriun e suksesshëm. Sipas tij, arritjet në jetë të një njeriu janë drejtpërdrejtë rezultat i mendimeve të tij.


-TE PANJOHURAT E LINKOLNIT

Eshtë një biografi për Abraham Lincoln, e shkruar në 1932 nga Dale Carnegie. Libri ofron një vështrim frymëzues në jetën legjendare të Linkolnit: vështirësitë e viteve të tij të hershme, vështirësitë e ditëve të tij në Shtëpinë e Bardhë, martesa e tij tragjikomike dhe lufta me Jugun.


-MAGJIA E TË FOLURIT POZITIV!

Nëse ju keni kërkuar për një magji e cila do të transformojë jetën tuaj atëherë konsideroni që kapitujt e këtij libri ti mjeshtroni.

I gjithë libri është I fokusuar vetëm në një gjë që ju të ndiheni mirë dhe të mendoni mendime pozitive për jetën sepse mendimet janë sende dhe ato janë fara të krijimit.

Mos tejkaloni asnjë faqe të këtij libri, mos shpejtoni ta lexoni dhe pastaj ta harroni, por lexoni që të kuptoni, të keni një zgjim brenda jush, të keni momente të vetëdisimit të fuqisë së mendimeve tuaja dhe çfarë ato I bëjnë jetës suaj.Nje bekim per jeten, shtepine dhe biblioteken tuaj eshte kjo pako qe vjen me nje cmim shume simbolik per nga vlera e mahnitshme qe permban.

Falas perfitoni trajnimin e fuqishem "Lironi Aftesite Tuaja, Vetbesimi - Celesi Juaj"!

Por cilet jane librat dhe trajnimi qe do tju lumturojne pa mase?


-TREGTARI ME I MADH NE BOTE

Si ta ndryshojmë jetën tonë falë urtësisë së vyer të gjendur në dhjetë rrotullat e lashta me pergamena të dorëshkrimeve që janë trashëguar prej mijëra vitesh Ky është botimi i parë i plotë në gjuhën shqipe, i cili përfshinë të dy pjesët e veprës klasike ‘Tregtari më i madh në botë.’ “‘Tregtari më i madh në botë’ është një nga librat më frymëzues, më ngazëllues dhe më motivues që kam lexuar ndonjëherë. Rrjedhimisht mund ta kuptoj fare mirë përse ky libër është pritur kaq mirë nga lexuesit.” - Norman Vincent Peale, autor i "Psikologjia e mendimit pozitiv" “Më pëlqen së tepërmi tregimi... më pëlqen gjithashtu stili... më pëlqen ky libër. Çdo tregtar dhe anëtarët e familjes së tij duhet ta lexojnë këtë libër.” - W. Clement Stone, President i "Combined Insurance Co. of America"


-SEKRETI ME I MADH NE BOTE

Një libër i jashtëzakonshëm që çliron një botë plot potencial lumturie dhe arritjesh personale për ju. Përmban grafikun e suksesit që do t’ju shoqërojë në transformimin e jetës suaj! Autori që ka ndihmuar miliona njerëz të transformojnë jetën e tyre përmes librave inspirues! Një nga shkrimtarët më ndikues në botë ndan me lexuesit një nga sekretet më të mëdha për suksesin financiar dhe personal... në vazhdimin e veprës TREGTARI MË I MADH NË BOTË I&II, bestselleri i magjishëm i Og Mandinos. Këtu, autori pos që ndan me lexuesit sekretet e arritjeve personale, ka krijuar edhe një grafik personal të suksesit tuaj i cili do t'ju shoqërojë gjatë transformimit tuaj. Një libër që do ta mbani pranë vetes për muaj të tërë, për ta lexuar, rilexuar dhe plotësuar me shënime.


-ZEMRA E MEDITIMIT

Zemra e meditimit është një libër i jashtëzakonshëm në të cilin Shenjtëria e Tij, Dalai Lama, na jep detaje të hollësishme rreth meditimit. Ky libër u mundëson lexuesve një pamje bindëse për mënyrën se si mund ta vënë veten në një gjendje të thellë që shkon përtej shtresave kufizuese të mendimeve të tepërta dhe se si të lëshohen në thelbin e zhveshur të mendjes më të thellë. Qëllimi është të shfrytëzohet hapësira ndërmjet mendimeve për të përjetuar një nivel më të thellë të ndërgjegjësimit themelor dhe për ta nxjerrë atë në plan të parë, duke kuptuar kështu sfondin e të gjitha përvojave të ndërgjegjshme. Ky libër është tepër i pasur dhe pasqyron thellësinë e kulturës medituese dhe reflektuese, të mbushur plot me mirësi dhe prakticitet. Ai është një shembull ndriçues i asaj se si ky qytetërim i madh tibetian që ka pasur një ndikim kaq të jashtëzakonshëm në pjesën më të madhe të Azisë, ende vazhdon të jetë dobiprurës për botën.


-SIC MENDON NJERIU

Allen shpjegon në këtë libër se një zemër e mirë, një mendje e kthjellët, një njeri i pastër e i sinqertë, me objektiva në jetë, i pajisur me humor, është i ekspozuar për nga suksesi në krahasim me një mendje ose zemër të keqe, kriminale e dashakeqe. Siç e shpjegon edhe vetë titulli i librit në fjalë, autori Allen perifrazon se njeriu vepron në thelb ashtu siç mendon. Aty vlerësohet se një mendje e mbrapshtë, e errët, është e prirë për të rënë në batakun e së keqes. E kundërta ndodh me zemrat e çiltra dhe me njerëzit që shpërndajnë kudo harmoni dhe gëzim të madh. Allen thekson se edhe jeta e njeriut bëhet sipas asaj që ka në mendje njeriu. Një mendje e shëndoshë, që nuk merret as me kritika dhe as me boshësi, me synime të qarta, ka predispozitën për të “krijuar” njeriun e suksesshëm. Sipas tij, arritjet në jetë të një njeriu janë drejtpërdrejtë rezultat i mendimeve të tij.Dyshja perfekte per gezim te zemres dhe zhvillimin e aftesive sipermarrese eshte pikerisht kjo ne foto. Per vetem 30 euro ju do te permiresoni fuqishem aftesite personale dhe profesionale ne cdo sipermarrje qe do te zhvilloni nga sot e ne vazhdim!

Falas vjen "Biznesi per Fillestare", kursi elektronik me i mire ne gjuhen shqipe!


-LIGJI I SUKSESIT

Ky libër sjell për këdo planin e plotë dhe origjinal të mjeshtrimit për arrijen e Suksesit Personal, ngritjen e Pasurisë, dhe plotësimin e Ëndrrave tuaja. Autori i librit, Napoleon Hill është kampioni më i paarritshëm deri më tani në fushën e motivimin dhe zhvillimit të brendshëm individual, prandaj ky libër sjell pjesën më të mirë të veprës së tij, me 16 leksionet për sukses, - në një botim luksi, i denjë për t’iu dhuruar çdo sipërmarrësi apo njeriu që kërkon të jetë dikushi në jetë. Mësimet e Hill kanë vlejtur për shumë njerëz që kanë bërë histori në këtë botë. Pse jo për ty.....


-MPOSHTJA E DJALLIT

Tepër joshës, provokues dhe i fuqishëm, libri "Mposhtja e Djallit" na mëson se si të ecim në rrugën drejt suksesit, harmonisë dhe vetëpërmbushjes në momentet kur kaplohemi nga frika dhe pasiguria.


-BISNESI PER FILLESTAR

Duke ndjekur këtë kurs, ju do të drejtoheni në procesin e sipërmarrjes, duke filluar me zbulimin e vetvetes dhe krijimin e ideve.

Të jesh sipërmarrës do të thotë gjëra të ndryshme për njerëz të ndryshëm.

Në këtë aktivitet, ju do të zbuloni dhe diskutoni se çfarë e bën një sipërmarrës.

Ju gjithashtu do të filloni të mendoni për dy ide të rëndësishme: rrezikun dhe shpërblimin.

Deri në fund, ju do të keni një grup të ri aftësish dhe një plan të detajuar të gatshëm për vitin e ardhshëm.


194 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page