top of page
2023.PNG

Rruga drejt Suksesit, me Behgjet Pacollin në Frankfurt 12 Mars 2017

Rruga drejt Suksesit, me Behgjet Pacollin në Frankfurt 12 Mars 2017 Me date 12.Mars 2017 ne Frankfurt, kishim nderin e madh te jemi afer njeriut te vepres, z. Behxhet Pacolli. Nga ai kemi mesuar me shume se mund te mesosh me vite te tera nga njerez qe flasin vetem teorine. Vertetesia e fjaleve te tij eshte vetë rezultati. Se pari z. Pacolli shfaqi Rrugen e tij drejt Suksesit, pastaj eshte pergjigjur pyetjeve lidhur me Karakteristikat e njerezve te Suksesshem nga libri Ligji i Suksesit ne 16 Mesime. Ne baze te analizes qe mund te behet per çdo person qe te pracaktoj karakterin e tij ne cilin nivel mund te jete sa i perket karakteristikave te 500 nejrezve me te suksesshem ne Bote, del se z. Pacolli eshte vertet nje njeri me te cilin duhet te krenohet çdo shqiptar. Miresia e tij, integriteti i tij, sinqeriteti, puna e palodhshme e bejne te jete Udheheqesi me i mire i te gjitha koherave. Cilin ne e degjojme, nga kush ne mesojme eshte pyetja qe cdo shqiptar duhet tia beje vetes. "Qe e keqja te triumfoje ne nje popull eshte kur njerezit e mire nuk bejne asgje ka thene Edmund Burke". Njerezit e mire duhet te shperndajne miresine e ketij Lideri te Jashtezakonshem koha e te cilit ka ardhur tani. Njerezit e mire duhet te flasin qe jeta jone te behet e mire. Duke pritur qe te dale dikush dhe te flas koha shkon dhe ne ngelemi ne gracken e se keqes se madhe qe na ka kapluar te gjitheve si popull. Qe dicka te ndryshoje ne shoqerine tone dhe te vijne Investitor te investojne ne ekonomine tone, se pari ne duhet te kuptojme cilin e degjojme kur japim voten tone. Kur çdo individ të largoj grackën e Ego mendjes ata do te kuptojne fjalet e z. Behgjet Pacolli dhe do ta përkrahin si asnjëherë më parë. Së bashku ne mund të lulëzojmë të ndarë po venitemi. Duhet te bejme diçka ndryshe që të kemi rezulltate të ndryshme. Qëllimi i Përcaktuar i z. Behgjet Pacolli është: "Ti bëj tjetrit atë që do të donte tjetri të bëj për të." E kuptojmë vallë urtinë e këtij Qëllimi, nëse e kuptojmë këtë qëllim atëherë duhet të dijmë se nëse z. Pacolli na udheheq kjo dtth se secili nga ne jemi ne Udhëheqje të vendit tonë. Na priftë e mbara, e Zoti na bekoftë që të hapim zemrën drejt mirësisë së madhe që karakterizon z. Pacolli. Me përzemërsi E juaja Mimoza Thaqi


7 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentarer


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page