top of page
2023.PNG

Shume ndryshime ka bota, sepse shume njerez nuk janë të mirë.

Fjalet Kane fuqi, cdo fjale qe keni folur para ose pas shpine kanë gezuar ose thyer zemra.

😔☺️

Le të jemi të sinqertë me njëri tjetrin dhe të vërtetë njëherë e përgjithmonë. Nëse keni diçka ti tregoni një njeriu të cilit me ose padashje i bete akuza te padrejta pas shpine ballafaqohuni dhe thoni se keni gabuar. Sepse ashtu ose keshtu gjithcka po del ne siperfaqe, eshte energjia e tille ose do jemi te mire dhe te drejte ose do jemi te mire dhe te drejte.☺️


Qe kjo qe shohim te ndryshoje e gjitha qe duhet te bejme eshte te jemi te mire me njeri tjetrin☺️


Shume ndryshime ka bota, sepse shume njerez nuk janë të mirë.


Por ju keni fuqinë, të ndryshoni këtë duke ju treguar njerëzve të mendojnë ndryshe që mos ta detyrojmë Planetin të kalojë dhimbjet e lindjes ose ndryshimet e dhimbshme qe i shohim tani.


E gjitha qe duhet te bejme tani qe jemi neper shtepi te sillemi mire me njeri tjetrin, te mos veprojme si te cmendur, te zhvillojme ndjenjen e miresise me njeri tjetrin qe pastaj kur te dalim te behemi njerëz te civilizuar qe respektojne dhe i bejne mire njeri tjetrit.☺️


Mund te qeshni, mund te qani, mund te cmendeni, mund te mos besoni, mund te ju vije keq se smundeni me te beni keq, te tallni te perqeshni, te xhelozoni, te hidheroheni por nje gje eshte shume e qarte ( qeshni edhe pak) nuk tregohem aspak optimiste dhe nuk ju laj koken me pozitivitet, por pa ndryshuar individi te behet i mire asgje nuk ndryshon.☺️Jo nga Frika por nga deshira qe rrjedh nga brenda.132 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page