top of page
2023.PNG

Te gjithe e mbajne Zotin ne goje e ne anen tjeter kane frike si djalli.

Per gjithe ju qe beni mire, shume mire qe ju kemi.

Nxirni çdo gjë tani, të gjitha nxirni në sipërfaqe, nuk mund ti fshehni më, nuk mund të maskoheni më, nuk mund të fshiheni më.

Çdo gjë u zbulua dhe zbulohet, po jeni shume te mencur, po shume te mencur te shkoni me turmen, te ju kaplojë paniku i turmës sepse jeni shumë të mençur. Sepse i dini të gjitha.

Që askush sot nuk i di!

Çdo gjë që kemi ditur deri më sot ra poshtë, nuk funksionon, nuk u aplikua, nuk u përjetësua.

Po kjo dituri që ju e dini vetëm në memorjet e humbura të trurit tuaj nuk funksionoi.

Nuk funksionoi dashuria jo! Sepse nuk ka ekzistuar asnjëherë, ngase kur edhe ata që pretendojnë se janë të mirë ju duken me km larg energjitë negative që kanë në brendi, çdo gjë duket, çdo gjë është e dukshme apo këtë vetëm unë e shoh?

A e shihni edhe ju? Ju pyes që të hapni mendjen çfarë bëni.

Se di, nese e shihni apo ju ofendon ky shkrim e kam aritur qëllimin të prek pikërisht te ju ajo që duhet të ndryshojë!

Sepse pikërisht ajo që ju ofendon është ajo që ka sjellur tokën në këtë nivel.

Pasi dashuria nuk funksionoi ta shohim tani e tutje cfare do te funksionoje!

E keni mësuar 1 ose 2 here në jetë se çfarë është Dashuria po sa keni filluar ta aplikoni keni ra ne grackë.

Jeni dorëzuar edhe pse zemra ka kerkuar perseri dashurine.

Kjo qe ndodh tani eshte rezulltat i gjithe asaj qe na ka ndodhur te gjitheve, por kjo tani duhet te ndryshoje dhe te kaloje bota ne nje energji me te bukur dhe te filloj te funksionoje dashuria e vertete.Te gjithe i flasin fjalet por askush si ka veprat.

Te ju shohim tani ne vepra sa do te besoni dhe luteni per ate qe kishit dhe sot se keni me, te ju shohim tani se si eshte te mos jetosh ne rutinen normale te te ndjerit keq.

Tani keni arsye te ndiheni keq por deri para 2 muajve skishit kete te drejte po ju persiri sa nuk e hengret njeri tjetrin, nga mosmirenjohja, xhelozia, lakmia dhe mosperfillja e fjales se mire, vepres se mire dhe te besuarit e vertete ne Zot jo vetem te quani veten se jeni ne nje fe apo tjetren e ne anen tjeter kercisni ne smire e inat, frike e brenge.

Kjo qe ndodhi eshte vetem per te miren e botes, sepse edhe bota me se duroi dot energjine negative qe kaploi si nje hije e zeze cdo njeri.

Une gjithnje kam besuar vetem ne te miren, dhe kam vazhduar te jap mesazhin e mire pa marre parasysh se 10 vite i kan bere te shurdher veshet.

Dhe ju dhimbset si shpirti te shperndani nje mesazh pozitiv keni aq frike te beni mire. Pse valle?

Duhet vazhduar te bejme mire dhe te jemi te mire edhe pse te tjeret vazhdojne te bejne keq dhe te jene te keqinj.

Po sa mund te jete mashtrimi i djallit ai nuk i vjen as ne perqindjen me te vogel Dashurise se Zotit.

Qofshi te ndryshuar pergjithmone pas leximit te ketij mesazhi.

Per gjithe ju qe beni mire, shume mire qe ju kemi.822 views2 comments

2 Comments


Selvete Rexhepi
Selvete Rexhepi
Mar 22, 2021

Je yll ne qiell Mimoza

Like

E madhja Mimoza Thaqi 👏

Like
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page