top of page
2023.PNG

Te miren qe e ben, neser do te harrohet, S'KA RENDESI, BEJ MIRE!

S'KA RENDESI

Njeriu eshte i paarsyshem, i pallogjikshem, egocentrik

S'KA RENDESI, DUAJE!

Nese ben mire, do te thone e ben per qellime egoistike

S'KA RENDESI, BEJ MIRE!

Nese zbaton qellimet e tua, do te gjesh miq te rrejshem dhe armiq te vertete

S'KA RENDESI, ZBATO!

Te miren qe e ben, neser do te harrohet

S'KA RENDESI, BEJ MIRE!

Nderi dhe ciltersia do te bejne te lendueshem.

S'KA RENDESI. JI I CILTER DHE I NDERSHEM!

Ate qe ke ndertuar vite me radhe, mund te rrenohet fill

S'KA RENDESI. NDERTO!

Nese i ndihmon njerzit, do te hidherohen

S'KA RENDESI, NDIHMOJI!

Jepja botes pjesen me te mire te vetvetes, do te shqelmojneS'KA RENDESI, JEPE PJESEN ME TE MIRE TE VETVETES.

THENIET FUQIDHENESE QE NENE TEREZA I KA NGULITUR NE SHPIRTIN TIM

PRANDAJ E SHPALLEN TE SHENJTE!

Sot vajza ime Yllza, kishte nje detyre per per Nenen Tereze...

Isha e emociounuar tia shfaq asaj keto thenie mahnitese...


Shkruar nga Yllza Thaqi 27.02.2013

Keto thenie e motivuan nenen time ne koherat e sfidave!

Ajo ishte shume e emocionuar te me ndihmoj ne kete detyre shtepie!


S’KA RENDESI 

Njeriu eshte i paarsyshem, i pallogjikshem, egocentrik. S’KA RENDESI, FALJA!

Komenti im:

Ne shpesh themi askush sme kupton mua, ne shpesh themi pse me ben keshtu? Une pata nje qellim te mire per ta..pse nuk e shohin?


Nese ben mire, do te thone e ben per qellime egoistike. S’KA RENDESI, BEJ MIRE!

Komenti im:

Kur jam e mire me dike, une jam e mire sepse ju besoj atyre dhe besoj ne Zot,jo se e nenvleresoj vetveten, ose sepse kam ndonje qellim tjeter!


Nderi dhe ciltersia do te bejne te lendueshem. S’KA RENDESI. JI I CILTER DHE I NDERSHEM!

Komenti im:

Po une jam e cilter dhe e ndershme, sepse dua te gjithe te jene te cilter dhe te ndershem me mua, sepse une nuk mund ti lendoj ato, ne kete menyre e lendoj vetveten.


Nese gjen lumturine njerezit do te xhelozojne. Jeto i lumtur sidoqofte.


Komenti im:

E gjeta lumturin, dhe jam shume mirenjohese qe e gjeta dhe kenaqem ne cdo moment me familjen time. Eshte lumturia me e madhe ne bote…do te deshiroja qe gjithkush te kete kete lumturi.


Te miren qe e ben, neser do te harrohet. S’KA RENDESI, BEJ MIRE!

Komenti im:

Te miren qe e bej sot, e di se eshte ne zemren time, keshtu qe une e di se thellesisht ne shpritin tim se  e bera per te mire.

 Jepja botes pjesen me te mire te vetvetes, do te shqelmojne. S’KA RENDESI, JEPE PJESEN ME TE MIRE TE VETVETES.

Komenti im:

O Zoti im, jam shume e lumtur qe mesova kete, dhe gjate gjithe jetes sime une do te jem e lumtur qe tia jap veten botes  qe ti jap botes me te miren tim, ne kete menyre une do te gjej ne te vertete kush jam une.


Sepse e vereni se ne fund, ishte mes jush dhe Zotit. Asnjehere nuk ishte mes jush dhe atyre sidoqofte.”


Nena ime filloi te qaje kur e lexoi pjesen e fundit, sepse ajo i mban keto thenje per aq kohe te gjate dhe i ka munguar pjesa e fundit, dhe ajo eshte krenare qe ia paska vlejtur te jetosh dhe te perjetosh te gjitha ata veshtiresi dhe sfida dhe cdo here kur ka dashur te behet e mire dhe te bej mire pa mare parasysh se cfar te tjeret thone. E gjitha paska qene mes asaj dhe ZOTIT.― Nene Tereza


Yllza Thaqi 12 vjecare.

513 views3 comments

Recent Posts

See All

3 comentarios


Veneranda Zeneli
Veneranda Zeneli
09 may 2020

Faleminderit Mimoza dhe Ylleza🙏🏻🙏🏻

Me gusta

❤️

Me gusta

Iraida
Iraida
09 may 2020

Do everything with a good heart and expect nothing in return, and you will never be disappointed.😊

Me gusta
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page