top of page
2023.PNG

Zemra asnjehere nuk na shpie ne shtigje te gabuara, ndaj dhe une e ndoqa zerin e zemres.

Te behesh nje trajner motivues ose i jetes tende dhe jetes se tjetrit, nuk eshte dhe aq e lehte. Eshte nje pergjegjesi e madhe shpirterore dhe profesionale.


Te behesh nje trajner motivues, nuk eshte thjeshte te marresh nje leksion 1 ditor dhe te vetequhesh i/e tille.


Te behesh nje trajner motivues, nuk duhet vetem te paguash disa para per te marr nje chertifikim dhe aq.


Te jesh nje trajner motivues do te thote: qe te te kete shtyre dicka e fuqishme nga brenda vetes per ta bere ate.


Ne si nje trajner i jetes se dikujt, duhet te jemi pergjegjes per jeten tone si fillim, pastaj te nisim ti trajnojme te tjeret. Duhet integritet dhe dashuri, qe te te buroje cdo dite, qe te tjeret ti trajnojme po ashtu.


Te gjitha keto, ja kam thene vetes para se te certifikohesha si nje trajnere dhe spikere motivuese, dhe pergjigjja qe brendesia e Mimozes me ka dhene ka qene: shko, sepse une brendia jote e di mire ku po te drejtoje.


Ndjenjat e zemres asnjehere nuk na shpien ne shtigje te gabuara, ndaj dhe une e ndoqa zerin e zemres me shume perkushtim.

Jam shume e lumtur dhe e bekuar, qe kam zgjedhur te bej me pergjegjesi dhe integritet kete profesion te mrekullueshem.


Me 28 dhe 29 Janar ne Houston perfundova me sukses Trajnimin e Mjeshterimit te Suksesit..

Te folurit ne Publik Profesional, nje nga programet me te specializuara Elite per kete lemi.


Nga ky program isha e nderuar te marr Chertifikaten dhe PIN si nje nga 100 Themeluesit e Spikereve te GIN me te vlefshme ne gjithe Boten. – just prior to “Be, Do, & Have It All!” Thank You GIN, Jojan Hendriks, Don Melinda Boyer and Brett Labit Sr for this amazing oportunity.105 views0 comments

Comentários


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page