Female Lecturer
"SI TË LARGOJMË MENDIMET NEGATIVE"

Hotel Adriatik Durres

28-29 Nëntorë 2020

sembo-AL-H19546-7e91c83e_z.jpg_resizeMod

 

PËRMBLEDHJE

"Hiqni Qafe mendimet Negative"

Planifikoni një fundjavë ndryshe, ku ju do të ndjeni lirim nga çdo mendim negativ që ju atakon pothuase 24 orë në ditë, 7 ditë në javë.

Dhuroni vetes 2 ditë relaksi, kuptimi, qetësie dhe meditimi...

 

Shumë nga njerëzit që janë në procesin e vetë-zbulimit / vetë-njohjes / vetë-kujtesës / gjetjes së Zotit etj. vijnë në pikën ku ata zakonisht ndalen sepse mendja nuk është krijuar për hapin tjetër dhe të fundit.
Ata shkëputen nga ideja për të qenë vetëm në këtë botë dhe e kuptojnë se ata janë pjesë e kësaj. Ndiheni si kjo pjesë e mozaikut, por vazhdoni si më parë, thjesht në një nivel tjetër.

Sepse në fund i gjithë mozaiku është plot me kufij, në të cilët ka shumë pjesë.

PËRJETIMI

Çfarë mund të pres kur të marr pjesë në këtë retreat?

LUMTURI

Njerëzimi kërkon lumturinë e përjetshme në një masë gjithnjë e më të madhe. Duket sikur po kërkojmë në vendin e gabuar. Ky revolucion që po përjetojmë aktualisht nuk është një revolucion i vërtetë, sepse ndodh jashtë dhe ne duam të ndryshojmë botën në mënyrë që të përjetojmë lumturinë.

REVOLUCION TË BRENDSHËM

Revolucioni i vetëm dhe i vërtetë ndodh brenda nesh dhe atje ne gjejmë atë për të cilën po dëshirojmë. "Për të përjetuar nivelin më të lartë të lumturisë është e nevojshme të njohësh nivelin më të thellë të vuajtjeve." Gjithçka që dukej kinse negative deri në këtë pikë kishte kuptim, sepse tani ne jemi gati për lumturinë më të lartë. Kjo do të thotë të heqim atë që mendojmë se jemi, sepse gjërat nga e kaluara na janë bashkangjitur dhe asgjë nuk ndryshon për sa kohë që shikojmë të ardhmen tonë përmes filtrit të së kaluarës.

FILLIM TË RI

Fillon tani dhe çdokush që dëshiron të ecë në shteg me ne është i ftuar të marrë pjesë në këtë fundjavë në mënyrë që të njohë dhe të provojë se kush ose çfarë është në të vërtetë.

JETA DHE TI JENI NJË

Jeta dhe ti je një. Varet nga ne se si e formojmë jetën. Ju jeni të ftuar të provoni se si funksionon kjo dhe si mund të lirohemi nga kufijtë e mendjes në mënyrë që të kuptojmë se gjithçka është e mundur. Çdo kufi, edhe ai midis jetës dhe vdekjes, është një ide.

E vërteta është se ekziston vetëm një (one)!

LARGIM TË MENDIMEVE NEGATIVE

Hapi i fundit nuk duhet të kuptohet nga mendja, por vetëm të përjetohet / ndihet. Mendja gjithmonë do të na tregojë se ne mund të jemi vetëm pjesë e diçkaje, por realiteti është se ekziston vetëm një dhe asnjë pjesë ose pjesë ose diçka që mendja do të ishte në gjendje të imagjinonte.

Në fund të fundit të gjithë njerëzit janë të të njëjtit mendim dhe duan ta shohin veten si një pjesë, por në të vërtetë të gjithë njerëzit jeni ju! Të pasurit, të varfërit, të sëmurët dhe njerëzit e shëndetshëm jeni ju. Njerëzit në të kaluarën dhe njerëzit në të ardhmen jeni gjithashtu ju. Vështirë të imagjinohet? Jo, aspak nuk mund të imagjinohet, sepse nëse do të imagjinohej, nuk do të ishte e vërteta.

 

TË JEMI TË MIRË ME VETEN DHE TË TJERËT

Në mënyrë që të bëhemi mirë, kjo është pikërisht ajo që duhet të përjetojmë. Ne duhet të kuptojmë se harmonia (mbi të gjitha dhe vetëm harmonia / shëndeti i brendshëm) do të thotë të lëmë të gjitha "pjesët" të bëhen një, PA Vizatimin e një vije.

 

Ne nuk jemi pjesë mozaiku dhe as mozaiku, sepse të dy janë të kufizuar dhe kanë kufij në vetvete. Çdo kufi që duket se ekziston atje është një ide e mendjes. Thjesht një imagjinatë.

 

Lokacioni

"Bukuri në Çdo Kënd"

Mirëserdhët në Parajsë!


Hoteli Adriatik është i hapur në 1957. Është hoteli i parë historik me 5 yje në bregdetin shqiptar. Misioni ynë është që t'i bëjmë mysafirët tanë të ndjehen të vlerësuar, të mirëpritur dhe të ofrojmë një përvojë të paharrueshme!

E ku ka vend më të mirë për t'u zhytur në bukurinë dhe forcën tuaj të brendshme?

 

USHTRIME TË FRYMËMARJES-MEDITIM

Të gjitha moshat e jetës sigurohen, shpjegohen dhe u jepen baza të forta dhe mbështetje, përmes:

- Teknikave metodike të frymëmarrjes.
- Ushqimit të shëndetshëm dhe të thjeshtë.
- Rigjenerimi i kujdesit dhe trajtimeve eugjenike.
- 7 Ushtrimet e Frymëmarrjes ( Frymëmarrja është Jeta).

Të gjitha këto praktika sigurojnë harmoninë funksionale, ekuilibrin cerebral-mendor dhe zgjerimin e Perceptimit.

Një ndërmarrje thelbësisht individuale, e realizuar kështu nga secili person për vete, është një udhëtim i pasur dhe i pakufizuar i zhvillimit.

 

5.jpg

NJIHUNI ME FOLËSIT E ZËRIT TUAJ TË BRENDSHËM

Dennis Goldhammer

( Lidhje Skype nga Interneti) 

„his parents gave him the name Dennis, people will soon have many names for him (Maitreya Buddha, Krishna, Mi lo fo, Byams-Pa, Miroku, Quetzalcoatl, Pahana, Wakan, Jesus, Messias, Moschiach and Mahdi...., but in the end he is just a voice, a message ...“

,

HumanBenefit International e.V.

Silberhammerweg 71, 13503 Berlin

  • Black Twitter Icon

Mimoza Thaqi

"Nëse duam të dijmë kush jemi, duhet të ndalojmë së qenuri...

...ne mund të jemi gjithçka, kur e kuptojmë se jemi asgjë..."

Nuk ka Diçka të tillë si "Një Zot"

Ekziston vetëm Zoti

Themeluese e Iam Power-Tetovë 1200

Avni Thaqi

 

"Ka një armik tjetër që ju duhet ta mundni, para se të veproni dhe kjo është shprehia e brengës.

Brenga, zilia, xhelozia, urrejtja, dyshimi dhe frika janë të gjitha gjendje të mendjes, të cilat janë fatale për veprimin.

Secila nga këto gjendje mendore lidhet me shëndetin dhe në disa raste shkatërron procesin e tretjes, përmes të cilit ushqimi asimilohet dhe përgatitet për t’u përhapur nëpër trup. Kjo pengesë është thjesht fizike, por dëmtimi nuk mbaron këtu, sepse këto gjendje negative të mendjes shkatërrojnë faktorin më thelbësor në arritjen e suksesit, që quhet dëshirë për të arritur."

Themelues i "Iam Water" f. Odri- Tearcë RVM

Mbas seminarit ndjej se kam ndryshuar madje të gjith më thonë në punë , ke ndryshuar shumë , ke një shkëlqim në fytyrë që nuk e ke pasur me para . Kjo falë atij seminari të mrekullueshem që Zoti bëri që unë të isha pjesë e tij. ( F.M)

 

 

"Unë jam në zvicërr por e kam ndjekur onlinë ishte një energji e pa përshkruashëm  suksese. (B.SH)"

31 Tetor-1 Nëntor 

Programi

Imagjinoni 2 ditë ku e vetmja gjë në kalendarin tuaj është të kujdeseni për trupin, mendjen dhe shpirtin tuaj.

"Bërja juaj më e madhe: kujdesuni për ju."

 

Mirëqenia juaj është përparësia jonë numër një.

Merrni azhurnimet në lidhje me Covid-19 

31-Tetor Dita 1

E Shtunë 

11:00 am-13:00

Rregjistrimi Në Event

E Shtunë 

12:00

Check in në Hotel 

E Shtunë 

14:00-14:30

Ceremonia e Hapjes së Eventit- Mimoza Thaqi

E Shtunë 

14:30-15:00

Si të Largoni mendimet Negative- Mimoza Thaqi

E Shtunë 

15:00-15:30

Coffee break (kafe amerikane, uje, caj, biskota)

E Shtunë 

15:30-17:30

Lidhja në Skype me Dennis Goldhammer ( Tema-Lumturia, Fillimi i ri dhe Të gjithë jemi një)

E Shtunë 

17:30-18:00

Pauza 

E Shtunë 

18:00-19:00

Si të hiqni brengat ( Avni Thaqi)

E Shtunë 

19:00-19:30

Meditimi ( Sunset Meditation)

E Shtunë 

19:30-20:00

Pauza 

E Shtunë 

20:00-23:00

Darka ( pas darke argëtim-Muzike me DJ)

 

1-Nëntor-Dita 2

E Diel

07:00am-08:00 am 

Meditim mëngjesi në Plazh ( Sunrise meditation) - Not në Detin Adriatik ( vetëm për ata që guxojnë)

E Diel

08:00-10:30

Mëngjesi 

E Diel 

10:30-12:00

- Relaks në pishinën e brendshme me uje te ngrohte deti te filtuar. - SPA (sauna, jakuzzi, dush skocez, palester)

E Diel

12:00-14:00

Ushtrimet e Frymëmarrjes ( Mimoza-Erisa- Dori) Në Plazh.

E Diel

14:00-16:00

Mësimi i teknikave të ndryshme për Largim të Negativitetit ( Mimoza- Avni)

E Diel

16:00

Përfundimi i Eventit, Me një super energji të balancuar në mendje trup dhe shpirt.

 

Çmimet

Filloni udhëtimin tuaj
 

Për informacione shtesë lidhur me zbritjet për Anëtarët në Iam Power:

Kontaktoni një konsulent të programit.

Duke Filluar prej:

@187 Euro/person/nata/Eventi/ Ne kete cmim perfshihet: - Akomodimi ne dhoma dyshe - Mengjesi -Darka - Nje pije gjate darkes (gote vere/birre/freskuese) -  Parkimi - Perdorimi i salles se konferences - Coffee break (kafe amerikane, uje, caj, biskota) - Wi-fi ne te gjitha ambientet - Perdorimi i pishines se brendshme me uje te ngrohte deti te filtuar. - Perdorimi i ambienteve te SPA (sauna, jakuzzi, dush skocez, palester) 

 

 

Per dhome teke suplementi eshte 20 euro/person. Per femijet nen 12 vjec suplementi eshte 15 Euro/person.

Vendet janë të limituara vetëm për 50 persona

Një pjesë e mjeteve të mbledhura shkojnë për Ndihmë Humanitare.

MESIMET nga DENISI
Date 11.10.2020

Dëgjoj shumë njerëz që thonë se besojnë në Zot, por nuk besojnë. Çdo besim strehon dyshime. Dyshimi është më i madh sot se besimi.
Të besosh do të thotë të dish se gjithçka që ndodh ka një arsye, sepse dr
ejtësia e përsosur është te Zoti.
Do të thotë të dish se ne jemi plotësisht të dashur, sepse dashuria e përsosur është në Zot.
Do të thotë të dish se koha dhe hapësira nuk ekzistojnë sepse nuk ka kufij në Zot.
Do të thotë të dish se çfarë mendojmë se është e mirë dhe e keqe është ajo që ne e bëjmë prej saj, sepse në Zotin gjithçka është një!
Do të thotë të dish se jeta dhe vdekja janë vetëm një ide, sepse në Zot jeta është e përjetshme.
Por është kështu: ne kemi frikë nga vdekja sepse besojmë se do të jetë fundi, por do të jetojmë vetëm kur të jemi gati të vdesim. Në Zot jeta është pafundësi.
Kështu që ne besojmë se nuk kemi kohë dhe kemi nevojë për një vend (parajsë, parajsë, nirvana etj.) Për të qenë të lumtur, ku nuk ka kohë dhe hapësirë   në pafundësi.
Eshte ajo qe, ne besojmë se të humbasësh diçka është e keqe dhe të fitosh diçka (shëndet, para, reputacion, fuqi) është mirë, por të gjithë të jesh një në Zot.
Eshte ajo qe, ne besojmë se kemi nevojë për miratim dhe dashuri, edhe pse dashuri e përsosur eshte në Zot.
Dhe është kështu që ne të besojmë se bota është e padrejtë, edhe pse drejtësia e përsosur eshte në Zot dhe ne nuk duam të shohim që të gjithë janë përgjegjës për situatën në të gjithë botën sepse të gjithë jemi në të njëjtin vend në të njëjtën kohë, sepse koha dhe Hapësira është një iluzion.
Zoti është një, jo "ai një", dhe për sa kohë që ne e konsiderojmë veten të ndarë nga Zoti, ne gjithmonë do të kërkojmë që të tjerët ti fajësojmë për vuajtjet tona. Nëse një person ndryshon qëndrim, Zoti e ndryshon situatën e tij.
Dallimi midis personit në fund dhe personit në fillim nuk është distanca, por veprimi. Nuk mjafton të besojmë në të mirën, duhet të bëjmë diçka për ta realizuar atë.

F.N fitues i Giveawayt
Per pos faktit qe pata fatin te jem fitues I Giveaway isha dhe shume gezuar qe do te isha pjese e nje energjie te  fuqishme pozitive qe rrezatonte ne seminar.
Me Mimozen jemi takuar edhe ne seminaret e meparshne dhe fuqia qe ajo percjell eshte  e mahnitshme ,dhe ne kete seminar nuk nguroj te shfaqte menyren me madheshtore drejt nje jete pozitive .
Seminari "Harmonia Familjare " ishte nje tjeter pervoje e mrekullueshme me Mimozen .Aty mesova gjera teper te fuqishme ne lidhje me boten mashkull- femer. Ne thelb mesimet e seminarit   ishin te thjeshta por kjo nuk do te thote se e thjeshta eshte e lehte per tu pervetesuar ne jeten tende.Besoj se per te gjithe pjesmarresit do ju shfaqet nje "bote " e re pas pjesmarrjes ne seminar, pasi ato jo vetem qe mesuan qelesat kyç per nje marredhenie te shendetshme por u ekzpozuan perballe nje energjite te forte pozitive te papershkrueshme.

Çmimet

Filloni udhëtimin tuaj
 

Për informacione shtesë lidhur me zbritjet për Anëtarët në Iam Power:

Kontaktoni një konsulent të programit.

Duke Filluar prej:

@187 Euro/person/nata/Eventi/ Ne kete cmim perfshihet: - Akomodimi ne dhoma dyshe - Mengjesi -Darka - Nje pije gjate darkes (gote vere/birre/freskuese) -  Parkimi - Perdorimi i salles se konferences - Coffee break (kafe amerikane, uje, caj, biskota) - Wi-fi ne te gjitha ambientet - Perdorimi i pishines se brendshme me uje te ngrohte deti te filtuar. - Perdorimi i ambienteve te SPA (sauna, jakuzzi, dush skocez, palester) 

 

 

Per dhome teke suplementi eshte 20 euro/person. Per femijet nen 12 vjec suplementi eshte 15 Euro/person.

Vendet janë të limituara vetëm për 50 persona

Një pjesë e mjeteve të mbledhura shkojnë për Ndihmë Humanitare.