top of page
10644759_10152540234656536_6245109070564
"Nëse nuk keni një ëndërr, ju keni vdekur dhe unë u ula dhe i thashë vetes dhe kjo vajzë do të shkojë mirë 'sepse ajo e di se për çfarë po flet'. Shihni njerëz besoj se për të fituar ju duhet të ndiheni mirë me veten."
Mimoza Thaqi

ARSIMIMI
[1991]
[FAKULTETI JURIDIK], [UNIVERSITETI I PRISHTINËS]
2010- Për herë të parë u regjistrua në klubin e zhvillimit personal Global Information Network

Nëntor 2007- "Profit Maximization Strategies in the 21st Century"Brian Tracy.

Janar 2011, - Lundrimi për Lidership - Miami, Bahamas
Korrik 2011 - Trajnimi për master të shitjeve - Chicago
Janar 2012 - Lundrim lidershipi 2 - Miami, ishujt Kanarie
Mars 2012 - fundjava e ëndrrave - Las Vegas, SHBA
Shtator 2012 - trajnim për mjeshtrimin në shitje 2 Nice, France
Dhjetor 2013 -Shihemi në Majë - Francë
Çikago 2013- si të jem folësi më i mirë publik- Kevin Trudeau
Dhjetor 2014 - si të shpëtojmë nga kufizimet emocionale dhe të jetojmë të lumtur dhe të suksesshëm - Amsterdam, Hollandë
Janar 2016 - Certifikimi profesional i të folurit në publik - Houston Tx
Tetor 2016 - Trajnimi për Live Coach- Amsterdam, Hollanda
Janar 2017 -Çertifikimi i nivelit 6-aruba

Mars. 2017 Rruga drejt Suksesit, Behgjet Pacolli, Frankfurt

Nëntor 2018 Rruga Drejt Suksesit-Vasil Naçi-Tiranë

Prill 2019-Unleash the Power Within- Tony Robins-Londër

Nëntor 2019 Rruga Drejt Suksesit-Vasil Naçi-Tiranë

Aftësitë
"Nëse nuk keni një ëndërr, ju keni vdekur dhe unë u ula dhe i thashë vetes dhe kjo vajzë do të shkojë mirë 'sepse ajo e di se për çfarë po flet'. Shihni njerëz besoj se për të fituar ju duhet të ndiheni mirë me veten."

EKSPERIENCA

[1994] - [1995]
[nëpunës shitjesh], [ARBI-PARFUME STORE-TETOVO]
[1995] - [1996]
[Sekretare], [SHEMSI COMPANY-TETOVO]
[1996] - [1999]
[drejtor], [DRITA- BOOKSTORE]
Fillova biznesin tim të parë privat së bashku me Bashkeshortin tim Avni Thaqi. E cila më vonë u ridizenjua në librarinë Dielli, emri i djalit tonë i cili lindi në vitin 1998.
[1999] - [2002]
[drejtor], [ALBANET- CAFE INTERNET]
Në vitin 1999 ne filluam biznesin tonë të radhës, kafene në internet në tetovë, albanet. Albanet ishte një nga kafetë e para në internet në Tetovë, kështu që nga dita e parë ky biznes u tregua i suksesshëm. Në atë kohë për shkak të trazirave në rajonin e Ballkanit, forcat gjermane paqeruajtëse dhe nato u vendosën në Maqedoni. Në kampet e krijuara nga këto forca, së bashku me bashkeshortin tim Avni Thaqi, zhvilluan biznesin tonë, duke lidhur një nga kontratat tona më të rëndësishme të karrierës si një bashkëpunim me të huajt, në këtë rast një marrëveshje bashkëpunimi me Nato dhe forcat gjermane paqeruajtëse në Maqedoni. Kontrata përfshinte bashkëpunimin për shërbimet dhe produktet e albanisë që në atë kohë nato solli në Maqedoni për nevojat e kampit të tyre. Në 2002, dy vjet që nga fillimi i mijëvjeçarit të ri, hyrja në internet u ndryshua dhe albanet tani ishte një biznes "i tretur". Ishte koha për diçka më kurioze, diçka më sfiduese. Në vitin 2004, dielli dhe yjet - u krijua dyqani familjar - dyqan i dorës së dytë

 [2004] - [aktuale]
[drejtor], [SUN AND STARS DOO]
 
[dyqan i dorës së dytë, rroba dhe këpucë nga Mbretëria e Danimarkës.]
Qëllimi im kësaj here ishte krijimi i dyqanit më të suksesshëm të përdorimit të dorës së dytë në Maqedoni, dhe kjo ishte ëndrra e realizuar për mua avni dhe familjen time. Dielli dhe yjet deri në vrapimin e këtyre ditëve edhe ishte kaq sfiduese të vazhdoje këtë biznes për shkak të shtypjes së forcave të korruptuara politike, kishte kaq shumë raste kur donim të shisnim gjithçka dhe të shkonim në ndonjë vend ku do të kishte ligje normale për drejtimin e një biznesi . Por dashuria për vendin tonë dhe ëndrra për ta lënë këtë vend më mirë sesa gjetëm, vazhduam me sfidat tona, madje kështu që dëshironim të investonim diçka tjetër dhe hapi ynë tjetër ishte ideja për të gjetur ujin më të mirë dhe për të hapur një fabrikë uji, gjetëm uji më i mirë në malin shar dhe fillova të mbledh dokumentacionin për këtë biznes që ishte sfida më e madhe deri në këto ditë, ndërsa sfidat ishin aq të mëdha sa nuk mund t'i përballonim me arsimimin që kishim, kështu që fillova të pyes veten se çfarë kanë bërë burri dhe gruaja më e suksesshme në këtë planet, dhe hapi i parë ishte të shkoja dhe të kërkoja njohuri në SHBA, unë u regjistrova në një klub për zhvillimin personal të rrjetit global të informacionit në SHBA, ku zbulova se sfida e vetme isha unë, dhe ii duhej të kapërceja dhe merr 100% përgjegjësi për gjithçka që po më ndodh. Kështu që nga viti 2010 e deri më sot nuk ndalem së mësuari dhe të rriturit nga brenda, gjë që më ndihmoi mua dhe më shumë desha të ndihmoj të tjerët dhe vendosa iam-power (klub online për zhvillim personal)

mimoza foto
Unë do t'ju udhëheq juve në ndërtimin e jetës suaj, biznesit tuaj, të jeni boss i vetes suaj, të jeni lider i jetës suaj, në programet që kam Krijuar Për JU

This is a great place to tell people more about your special day and get them excited to celebrate.

More Info >
foto 1.PNG

Kush Është Mimoza Thaqi?

Mimoza Thaqi është ndërrmarrëse e suksesshme që jeton në Tetovë, Republika Veriore e Maqedonisë. Biznesin e udhëheq bashkë me bashkëshortin Avni Thaqi dhe djalin Diell Thaqi, emri I Kompanisë është Sun ans Stars® e cila si veprimtari ka duqane me veshmbathje, Fabrikën e Mbushjes së Ujit Iam Water Scardica® si dhe Akademine e Suksesit Iam Power®.

Mimoza filloi të merret me biznes që në moshën 12 vjeçare! Babai I saj ia mësoi esencat e biznesit që në fëmijëri kur shiste produktet bujqësore të cilat I kultivonin në familjen e saj, në moshën 17 vjeçare punonte në biznesin e babait të saj tregti me material ushqimore, në moshën 19 vjeçare me të fejuarin e saj Avni Thaqi hapen një biznes ku shisnin materiale higjienike dhe pije me shumicë.

Pas martesës biznesi dështoi sepse paratë u investuan gabimisht në dasëm dhe shtëpi. U detyrua të hyj në një punë si shitëse për 125 Euro rrogë, diçka Brenda saj gjithnjë thoshte se ti do të arrish majat në biznes dhe do të kesh jetën siç asnjëherë se ke ëndërruar. Ajo nuk e kuptonte çfarë është ky zë I brendshëm deri sa bleu disa libra që ia ndryshuan jetën totalisht. Dhe filloi ti besoj më shumë atij zëri të brendshëm.

Për Biografinë e plotë mund të lexoni në: BIOGRAFIA E MIMOZA THAQIT

 Me kompainë Sun and Stars për 3 vitet e para arriti qarkullimin 1 milion Euro, dhe kjo e bëri akoma më shumë të fokusohet në mësimet që ishin në libra dhe I aplikoi. Në Iam Water kanë investuar miliona Euro dhe kanë gjetur Ujin më të Mirë në Planetin Tokë. 

Arriti të shkel të gjithë tabutë se nuk mund të bëhesh I suksesshëm në vendin ku jeton, dhe arriti të ketë jetën që dëshironte.

Jeton në shtëpinë e ëndërrave të saj dhe ka shëtitur gjithë botën me familjen e saj.

Për Mimozën dhe Avniun:

ZOTI ËSHTË NR. 1

FAMILJA NR. 2

DHE BIZNESI NR. 3 

Tani Mimoza është në një Mision

Një mission që ti ndihmojë të tjerët të jetojnë jetën nën termet e tyre.

Të krijoj trashëgimi.

Të kontribuoj komunitetit të saj duke ju ndihmuar të tjerëve.

Dhe tu jap atyre mjetet për të krijuar jetën në bazë të dizajnimit të tyre.

Çdo mësim që I ndihmoi e ndan me ju në rrjetet sociale,

facebook, ( na ndiqni)

instagram ( na ndiqni)

dhe you tube! ( na ndiqni)

Falas për të gjithë.

Ndërsa për ata që e kanë me seriozitet jetën e tyre dhe biznesin krijoi akademine e suksesit Iam Power, sepse që të jesh një person I cili investon për biznes duhet të sakrifikosh diçka nuk ka “darkë falas”.

Në AKADEMINË E SUKSESIT Iam Power ju keni gjithçka që ju nevoitet të dini për të krijuar, pasurinë materiale, intelektuale dhe shpirtërore, e gjitha në shqip dhe e gjitha për here të pare në botën shqiptare nga një person që ka ecur rrugën përpara jush, dhe që nuk shet përalla se si të ndiheni mire apo të fitoni para si disa që ju shesin gënjeshtra të pa provuara në jetën e tyre.

Në shkollën e biznesit ju mësoni nga Profesor që idenë se kanë çfarë është bota e Biznesit, lexoni libra nga njerëz që fitojnë jetesën e tyre nga shitja e librave apo seminareve. Prandaj jeni ngatëruar aq shumë dhe prandaj e lexoni tani këtë shkrim!

Në periudhën e saj jetësore eksperimentoi shumë dhe dështoi shumë por ia doli sepse nuk mund të ketë një person të FORTË, pa kaluar nëpër vështirësitë dhe traumat e “DËSHTIMIT.”

Që mos ti shkelni këta “DËSHTIME” të cilat I kaloi ajo, mësoni nga njeriu I duhur,  mos eksperimentoni me veten dhe kohën, sepse vërtetë ia vlenë të doni veten tuaj!

Sigurisht nëse e keni me shumë seriozitet periudhën tuaj jetësore dhe arritjen e asaj që ju thotë zëri juaj I brendshëm, sepse të jesh I Suksesshëm nuk është një lojë por është një përkushtim dhe veprim I pandërprerë, jo të bërit të gjërave që doni të bëni por të bëni gjërat që duhet bërë për Sukses të Jashtëzakonshëm.

Mimoza ju thotë shihemi në suksese!

Sepse ajo e di se nëse keni fokusim te suksesi atje do të arrini duke tejkaluar çdo sfidë dhe dështim…

Iam Power

Liga e Madhështorëve

Për rregjistrim në Iam Power na kontaktoni në email: mimoza88@yahoo.com

Kjo është shtëpia ku jeton Mimoza të cilën e ndërtoi në vitin 2008 shumë kohë para se të hap Akademinë e Suksesit në vitin 2014, gjë që e vërteton se Mimoza nuk ju shfaq teori por një rrugë të përmbushur me sfida e suksese:

NJË PJESËZ NGA JETA E MIMOZËS DHE FAMILJES SË SAJ NË FOTOGRAFI…

foto 2.PNG
All Videos

All Videos

Watch Now

AKADEMIA E SUKSESIT IAM POWER

Kursi i parë i bërë ndonjëherë në këtë formë Online për shndërrimin e pasionit tuaj në një biznes fitimprurës.

Unë nuk do t'ju tregoj vetëm shtegun, por e kam ecur para jush rrugën… kurseni veten nga mësimet që unë i mësove duke gabuar…

Ekipi im dhe unë do të ju ndihmojmë të keni qasjen te informacioni i duhur…por rrugën tuaj dhe mendimet e juaja do ti bëni ju, nuk e bëjmë ne dot atë për JU. Në këtë kurs ju do të merrni mbështetje, udhëzim dhe përgjegjësi të drejtpërdrejtë në çdo hap të rrugës i sistemuar në Iam Power, nivel pas niveli.

Detyra jonë është të sigurohemi që të keni sukses pa marrë parasysh çfarë. Unë nuk kam kohë individualisht të jem mentorja e çdo kujt, prandaj kam sistemuar mësimet që do të ju ndihmojnë juve në këtë rrugë. Nëse mendoni se Iam Power është shkopi magjik gaboni dhe nuk jeni të kualifukuar për tu bërë anëtar, sepse nuk ka diçka të tillë si sukses brenda nate, nëse keni vende tjera ku ju premtojnë këto magji shkoni të ju hipnotizojnë dhe të ju bëjnë atë që ju kërkoni.

Në Iam Power nuk kemi mjete të tilla magjike, është rruga ime e përshkuar deri te suksesi dhe e ndaj me ju sepse kam kaluar një jetë për ti gjetur formulat që funksionojnë! Ju ftoj të bashkëngjiteni dhe të filloni, rifilloni nga e para!

Në Iam Power ka anëtarë nga 21 shtete të Botës, të gjithë janë Shqiptarë dhe mësimet i marrin përmes webfaqes sonë në Internet. www.iam-power.com

bottom of page