top of page
2023.PNG

Kam hasur në pengesa kur më larguan nga puna, pavarsisht se kisha një punë të mirë, fitim të mirë.

Në rubrikën “Heronjtë e fshehur të shoqërisë sonë"po shfaqim historinë e z. Sabedin Shabani i cili jeton në Zvicër. Por historia e tij është një inspirim dhe motivim për të gjithë. Ne jemi shumë të lumtur dhe falenderues që z. Sabedin pranoi të ju përgjigjet pyetjeve tona, sepse do ta njihni edhe ju më mirë se çdo të thotë për të gJithë ne si shoqëri kur një njeri ndryshon mendimet e tij për jetën, në profilin e tij në fb, gjithnjë gjeni pozitivitet, motivim dhe mësime shumë të vyera për jetën, kështu ai jo vetëm që ndryshoi jetën e tij por mirësinë e tij e ndan me të tjerët sepse kështu një nga një ne bëhemi individ më të mirë çdo ditë dhe ndryshojmë edhe shoqërinë tonë...

Faleminderit shume për këtë intervistë z. Sabedin.

Në Vijim lexoni dhe inspirohuni edhe ju, jeta është e bukur nëse ne vendosim të shikojmë bukuritë e saj...
”Pyetja nr.1: Kur së pari ju filluat rrugën tuaj drejt lirisë, suksesit, pavarësisë, cilat ishin mendimet tuaja dhe qellimi juaj?


Faleminderit per pytjen Xhensila!

Mu me ka inspiru, ku në nji emision te Vala mala shov , në atë kohë ka qen Mimoza se bashku me Daut Demakun duke i prezentu 14 Cd Deshira juaj ësht urdhri juaj.

Dhe menji her e kam ba porosin, Aty ka qen kthesa, sepse e kam marr guximin ne at moment.

Dhe me than te drejten me kan ndihmuar shumë .

Pyetja nr.2: Gjatë rrugës suaj ju keni hasur në shumë pengesa, çfarë ishte ajo që nuk ju lejoji të hiqnit dorë?Kam hasur në pengesa kur më larguan nga puna, pavarsisht se kisha nji pun të mir, fitim te mir. Por unë vet e kisha kerku  pasi fillova ti ndigjoj Cd Deshira juaj ësht urdhri juaj.

Unë vendosa te kerkoj punë mat mir. po edhe dashta me verrtetu se amundet mu realizu deshira. Pasi ne keto Cd po thot se duhet me kerku per me marr.

pasi më largun nga puna, normal se u merakosa, po vet e kisha kerku nji gjë. Pas disa mujve ndodhi mrekullija. U punsova ne fabriken e prodhimit të parave. Banknota-Switzerland.

Orell füsli zürich


Pyetja nr.3: Pse ju punoni aq shumë dhe nuk ju shikojmë se jeni ndalur ndonjëherë, nga e gjeni gjithë atë entuziazëm si është e mundur njeriu të qëndroj si ju, sepse shohim të rinjë në depression që në moshë të re, çfarë mendon se mund të ju ndihmojë atyre të mos ndalojnë?


Une jam nji nga antaret e parë te klubit

I AM POWER dhe e falenderoj Zotin dhe vetveten se jam antar ne kete klub, sepse me ka msuar te jam vetvetja, me ka msuar ta dua veten, Njerzit, Natyren, Kafshët dhe gjithqka qe e ka kriju Zoti, ne qdo seminar se mar pjes e ndjej Fuqin ne vete. Energjizona per detyra te reja, msime te reja, thjesht Fuqizona. Na nuk jemi ne ket bot rastsisht, por jemi te dergur nga Zoti per nji qellim , per nji detyr te caktuar, e detyra jon esht ta gjejm. E ne klubin Une jam Fuqia na ndimon ti gjejm keto detyra qe na perkasin neve. Te jam mirnjohes Mimoza Taqi per energjin qe pe shperdan per te miren e te gjithve.

kurse të rinje ju sygjeroj te bëhen Antar ne klubin Iam power se ka vend per te gjithë

dhe suksesin e kan të garantum.


Pyetja nr.4: Kush ju ka inspiruar, kush ju ka ndihmuar, nga cili ju keni marrë këshilla që të jeni kjo që arritët sot?

Po në Cd deshira juaj ësht urdhri juaj ësht shumë mir e sqarume , Cilin e ndigjon ti, ose prej kujt merr msime.  E ne bëhmi mesatarja e 5 njerzve me cilet rrimë ose marrim msime. Edhe te vjetri na kan thanë se me ka rri ashtu bëhesh.

e unë marr msime nga Mimoza Thaqi dhe e falenderoj shumë per punen që e bon per te miren e te gjithve.


Pyetja nr. 5: Çfarë mendoni ju se duhet të ndryshojë në shoqërinë tone që të bëhemi më të mire për veten dhe të tjerët?


Ata që deshirojn me pas suksese e kan mundsin. Klubi Iam power eshte ketu.

po sikur te ishte mundsija naper shkolla keto msime me jav spjegu të Rinjeve shumë suksesë i madh ish kan per shoqrin tonë.

Faleminderit shumë  shihemi ne suksese


Intervistoi


423 views0 comments

Comentarios


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page