top of page
2023.PNG

Shikoj shume individ te thjeshte qe skane asnje pike lidhje me fushen e mjekesise... nga Dori Taci

Cdo dite shof e indinjuar statuse, meme, foto, video te bera nga ju njerez te mire te kesaj Toke, une jam dakort me ju qe duhet ta cdramatizojme pak gjendjen pasi eshte krijuar nje panik i madh gjithandej por jo duke vene ne fokus dhe ne qender kete Pandemi sepse asgje me shume nuk beni vecse e rrenjosni friken ne palc dhe kjo nuk eshte mire, te fshehesh friken duke e genjyer me nje video apo meme nuk e largoni ate por cdo dite e shtoni panikun tek vetja tuaj. ● Mjafte ngelet para televizorit duke pare dhe pritur me padurim te degjoni sa njerez po vdesin gjithanandej, normalisht te dhemb shpirti te degjosh per " fjetje njerezish" dhe nuk besoj se duke e degjuar ju fluturoni nga gezimi dhe pas kesaj nuk keni me frike.... ●Shikoj shume individ te thjeshte qe skane asnje pike lidhje me fushen e mjekesise dhe aludojne dhe fillojne japin leksione per kete Pandemi, thua jemi ne nje klase dhe nje Mesues i Muzikes na jep Mesim per Matematike; a thua eshte valle e besueshme kjo ?! Ju lutem lejuani ne dore Ekseprteve te fushes perkatese te bejne punen e tyre dhe mjaft u perpoqet te jepni leksione dhe keshilla kujdesi kur ju vet nuk besoj se i zbatoni ato 100%.Mjafte duke mbjellur frike te njerezit e mire qe skane asnje faj, merruni me fushen qe i perkisni dhe bejeni sa me mire ate pune dhe i sherbeni shoqerise ne menyre te denje. ●Falenderim dhe mbeshtetje ekseprteve dhe mjekeve per punen e tyre heroike qe bejne cdo dite dhe gjithe memet, lajmet, "leksionet" neper klasa jane thjeshte nje ngarkese per njerezit e mire te kesaj Toke dhe asgje me shume.... JU DUA DHE BESONI QE PO VJEN NJE JETE E MREKULLUESHME PER TE GJITHE NE. LUTUNI DHE KERKONI ZOTIN SEPSE RRUGA DREJTE SE VERTETES ESHTE VETEM AI.317 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page