top of page
2023.PNG

Shkrime nga Arhiva e Iam Power

Bota e re e cila po afrohet nuk do te kete vend per mendime te ulta, per vepra te ulta dhe per njerez qe mendojne gjera te ulta... Nese ju ne shpirtin tuaj gjithe jeten keni menduar se jeni ne kontradikta me traditat, me politiken, me cdo gje qe ndodh rreth jush dijeni se DITURINE e keni te ngulitur ne zemren tuaj dhe ajo dituri do te HAPET ne momentin e duhur qe ju te ndihmoni te tjerer qe ende nuk e dine kete - sepse te tjeret vertete do ta kene shume te veshtire te adaptohen me BOTEN E RE qe po na shfaqet dita dites. Ajo eshte BOTE E DRITES.


Bota e Drites, nuk permban asgje qe permban kjo bote qe ju keni jetuar dhe vazhdoni te jetoni, nuk permban hakmarje, nuk permban denime... nuk ka keto gjera, nuk do te kete fer ose parajse, ferin ne e perjetojme cdo dite, cdo sekonde kur jemi te ndare nga Zoti qe eshte Nje!

Nese pyesni veten ne thellesi, a ndjeni se doni te hakmireni dikujt, a ndjeni se dikush vertet meriton denimin? Nese jane keto ndjenja ne brendine tuaj atehere ju ende nuk e kuptoni cdo te thote ZOTI.


Ne asnje moment te jetes sime nuk kam frike a do te fitoj apo do te humbas dicka, ne thellesine e shpirtit tim nje gje e di se duhet te bej mire, duhet te veproj mire dhe duhet te jem e mire.

Cdo gje tjeter qe paraqitet eshte vetem nje fare e mbjellur nese ne jeten time kam mbjellur fara te cilat do te me sjellin me shume dituri, me shume zemergjeresi, me shume dashuri atehere nuk kam asnje dyshim se keto fara do te riten, do te lulezojne dhe do te sjellin rezultatet qe une meritoj.


Prandaj per gjerat qe ndodhin jashte meje une brengosem por jo aq shume. Eshte bota ime dhe une e krijoj ate cdo dite.

Bejeni kete shprehi te jetes suaj dhe do te arini ne shkallen qe te korrni ate qe keni mbjellur.


253 views5 comments

Recent Posts

See All

5 komentarzy


Gazmend Cokli
Gazmend Cokli
07 wrz 2020

Me vertet je e mrekullushme 💖💖

Polub

Medija Hamdi
Medija Hamdi
06 wrz 2020

Shum bukur Mimoza na knaq me keto mesime te jemi Mirenjohese te dua shum

Polub

Ti je drit per shqiptaret

Ti je nane tereza editve te sotme

Polub

💎❤️😍😘🙏

Polub

Tima Axhemi
Tima Axhemi
05 wrz 2020

💎💎💎❤️❤️❤️

Polub
321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page