top of page
2023.PNG

TOP 5 GJERAT E DOMOSDOSHME NE PLAZH

Cilat jane top 5 gjerat me te rendesishme dhe te domosdoshme qe ti merrni me vete ne plazh? Sigurisht tani do te na vijne ne mendje shume gjera njekohesisht dhe ndoshta do ta kemi te pamundur te ndalemi me vetem 5 gjera apo jo?


Top 5 gjerat me te rendesishme per ti patur me vete ne plazh!


E di, ju kuptoj shume mire, ehh sidomos ne femrat!

Mirepo permes ketij blogu do tju jap 5 sugjerimet me te mira qe ti keni me patjeter ne plazh. Ne kete menyre me siguri do tju kursej kohen dhe stresin se cfare te merrni e cfare jo.

Le te shkojme:


Ps: Ndoshta do tju ndihmonte nje leter dhe nje stilolaps te mbani disa shenime te vlefshme


Top #1 - Kremrat e diellit...


Ketu kemi parasysh disa detaje shume te rendesishme. Fillimisht ju duhet nje krem mbrojtes nga dielli dhe mire eshte te jete me faktor mbrojtes 50+spf. Pas ekspozimit ne diell do te ju duhet nje krem doposole ose shqip nje krem pas plazhi. Ky eshte nje produkt qe luan rol hidratuesi dhe freskuesi per lekuren qe ka qendruar ne diell per disa ore.

Per personat bardhoshe si puna ime ose per ata qe ngjyren cokollate e kane dhurate nga Zoti, mundemi te marrim nje krem ose spray per te nxitur nxirjen e bukur ne lekure. Ky eshte produkt qe mund ta marrim ose jo, nuk eshte se na prish ndonje pune.


Top #2 - Aksesoret kryesore...


Ketu kemi parasysh fillimisht syzet e diellit. Shikoni ti merrni sa me cilesore qe mundeni ne menyre qe syte tuaj te qendrojne te qete gjate ekspozimit ne diell. Nje tjeter element i rendesishem eshte mbrojtesja e telefonit, ajo mbrojtesja nga uji sidomos.

Nuk duhen harruar kurrsesi kufjet apo ndegjueset ne menyre qe te kenaqeni me muzike te mire apo trajnime ne audio ne veshin tuaj.

Ah edhe nje detaj tjeter, ato freskueset e vogla qe i perdorim ne perditshmeri per ti bere vetes fresk, merreni nje se nuk i dihet mundet qe tju hyje ne pune.


Top #3 - Kujdesin personal...


Ketu kam parasysh shishet e ujit (shume te rendesishme), peshqiret qe ju duhen, rroba te ndryshme, kapele, kapese flokesh, bizhu, make up etj, Kjo per femrat.

Ndersa per meshkujt mjafton 1 e 10 e te gjitha ketyre dhe jane te gezuar gjithsesi.


Top #4 - Aplikacioni unik...


Per ne anetaret ne Iam Power e dime mire sa e rendesishme eshte qe te trajnohemi cdo here dhe ne cdo kohe ne menyre qe mendja jone te marre dozen e duhur te dijes dhe gezimit te palimit. Per kete arsye ne plazh dhe jo vetem na duhet patjeter aplikacioni Iam Power qe ta kemi cdo here me vete dhe lehte te aksesueshem. Edhe personat qe nuk jane anetar munden qe tia japin vetes shansin dhe te trajnohen ne pjesen Falas po ne te njejtin aplikacion.

Tek butoni me poshte po ju le linkun direkt nga play store dhe eshte falas.


Top #5 - Librat...


Librat jane me ne ne cdo kohe nese i marrim me vete sigurisht. Nuk ka gje me te bukur se nje liber i mire ne breg te detit. Ndaj une ju sugjeroj disa titj te cilet do te bejne te mundur qe jo vetem te ndiheni shume mire por mbi te gjitha te jeni pas cdo fjalie, edhe njeri me i mire, me i qete, me i lumtur dhe me i gezuar.

E fillojme me Ligji i Suksesit ne 16 Mesime nga Napoleon Hill

Vazhdojme me Mposhtja e Djallit po nga Napoleon Hill

Shkenca e Pasurimit dhe Shkenca e Madheshtise nga autori Wallance Watlles, jane dy libra unik ne plote kuptimin e fjales.

Gjithashtu ju sugjeroj edhe serine e librave nga Dale Carnighie, nje mrekulli qe secili duhet ta kete ne canten e tij.

Ne butonin me poshte mund te na shkruani per librat dhe ku ti gjeni ato.Vertete thashe Top 5 gjerat por si duket ju kam dhene Top 100 gjerat e domosdoshme per ti patur me vete ne plazh apo ne ditet e nxehta.


Me siguri kam lene edhe elemente te tjere pa i permendur dhe qe do te na duheshin me vete.

Ah po, nje qe mu kujtua tani flash eshte edhe nje shishe birre psh qe mund ta ndajme dhe me miqte.

Nese ju mendoni edhe elemente te tjera qe do te na duheshin me vete ne ditet e nxehta, ju ftoj te mi shkruani ketu ne komente. Keshtu do te pasurojme secili canten e tij kur te shkoje ne bregdet apo pishine.

Mos harroni te na ndiqni dhe ne rrjetet tona sociale @iampower.albania, @iampower.macedonia, @iampower.kosovo dhe ne websiten tone KETU

109 views0 comments

Comments


321279079_866068484710673_1573109786234773235_n.jpg
bottom of page